NASA оснастить свої ракети радянськими двигунами 40-річної давності

У Росії навіть немає такої кількості старих двигунів, яка потрібна США. Для поновлення виробництва необхідно витратити не менше 4 млрд.

Американська компанія Aerojet збирається оснащувати перший ступінь ракети-носія Taurus II радянським ракетним двигуном НК-33, який був розроблений 40 років тому радянським конструктором Миколою Кузнєцовим.

Представник Aerojet підтвердив, що компанію повністю задовольнили результати випробувань, зараз йдуть додаткові консультації, потім, можливо, буде укладено контракт.

Сам Кузнєцов не устиг довести роботу до кінця: на початку 1970-х радянська програма пілотованих польотів на Місяць, для якої створювався НК-33, була закрита, і двигун відправили на склад.

У лютому-березні поточного року під Самарою були проведені три випробування: тяга НК-33 перевищила на 108% встановлену перед тим, двигун пропрацював 617 секунд, а для виведення американської ракети на орбіту потрібна робота протягом 227 секунд, повідомив ЗМІ виконавчий директор СНТК ім. Кузнєцова Микола Нікітін.

У середині 1990-х Aerojet вже купила у СНТК близько 40 двигунів НК-33 по 1 млн доларів. Зараз у неї 30 двигунів. Ще 20 будуть потрібні для 10 запусків NASA до Міжнародної космічної станції.

Американці вважають, що в 2016-2020 роках їм знадобиться 71 двигун НК-33. Не менше 20 двигунів або більше Росії треба буде зробити заново. Поновлення виробництва обійдеться в 4 млрд рублів.

Читайте також:

У США оголосили набір співробітників для роботи в космічному готелі

NASA не послухалося Обаму: астронавти все-таки полетять на Марс

Барак Обама відмовився від місячної програми NASA

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: