NASA продає списані шатли

Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) запропонувало американським музеям купити три космічні кораблі Discovery, Atlantis і Endeavour.

Кожний коштуватиме 42 млн доларів, продаватиметься вони будуть без двигунів і лише тим організаціям, які зможуть забезпечити належні умови зберігання незвичайних експонатів, повідомляє CNN.

Шатли будуть продані через рік після 30 вересня 2010 року - дати їх списання. У вартість входить 28,2 млн доларів на дезактивацію експонатів - з них необхідно видалити небезпечні хімічні речовини. 5,8 млн доларів піде на транспортування шатлу на нове місце і 8 млн - на його підготовку до експозиції.

NASA оголосило крайній термін для подачі заявок - 17 березня 2009 року. Про бажання придбати шатл Discovery вже заявив Національний музей авіації і космонавтики Смітсонівського інституту у Вашингтоні, на території якого буде виставлений один з літальних апаратів. Останні шатли доки зберігаються в Космічному центрі Кеннеді.

Тим організаціям, які не можуть придбати цілий шатл, NASA готова продати маршеві двигуни кораблів за ціною від 400 до 800 тис. доларів.

NASA планує списати Discovery, Atlantis і Endeavour до 30 вересня 2010 року, аби зайнятися підготовкою польоту на Місяць в 2020 році.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: