NASA відправить у космос секретний корабель, розроблений військовими

Експериментальний апарат ВПС США, "недошаттл" X-37B відправиться на орбіту 20 квітня. Про призначення секретного проекту достеменно невідомо.

Американське космічне агентство NASA на 20 квітня призначило запуск апарату, який з повним правом можна назвати одним із найбільш загадкових космічних кораблів сучасності - X-37B.

Відкритої інформації про корабель практично немає – проект ведуть американські військові. Буква "ікс" традиційно позначає експериментальні (eXperimental) апарати. Серед цієї серії можна знайти чимало курйозних і незвичайних пристроїв, наприклад, X-6 з ядерним реактором на борту.

Утім, чергова розробка - безпілотник і швидше за все може бути названа "недошаттлом". За формою вона нагадує космічний човник з укороченими крилами, а за розмірами - автобус. Майже 10 метрів завдовжки, розмах крил близько 4,5 і висота (ймовірно, разом з хвостовим оперенням) 2,7 метрів, маса приблизно п'ять тонн.

Згідно з даними, опублікованими на сайті NASA, трюм X-37 дозволяє вмістити предмети до 210 см завдовжки і до 120 см в діаметрі.

Про призначення самого експериментального корабля згадується лише, що це "випробування нових технологій".

За інформацією ВПС США, X-37 може перебувати в космосі до 270 днів - але знову-таки невідомо, чи планується після запуску 20 квітня провести настільки тривалі випробування.

Корабель X-37B NASA
Корабель X-37B NASA в польоті. Малюнок NASA
Помилково було б вважати X-37 зовсім новим апаратом. Безпілотних "недошаттлів" було чимало і нічого принципово нового в черговій розробці Boeing і NASA немає - принаймні, зовні. На офіційному сайті проекту йдеться про те, що X-37 став збільшеною моделлю X-40, а перші прототипи "космічних літаків" та багаторазових кораблів в США і СРСР розроблялися як мінімум з шістдесятих років.

Зокрема, можна виділити чотири проекти. Американський DynaSoar, радянська "Спіраль", американські шаттли і радянський "Буран". При цьому "Спіраль" мала стати "орбітальним літаком", а інші апарати - космічними кораблями багаторазового використання.

Якщо намагатися класифікувати черговий експериментальний апарат NASA, то його скоріше можна віднести до багаторазових кораблів - хоча і тут є невеликий нюанс, X-37 стартує усередині обтічної капсули ракети-носія.

Звичайно, навряд чи можна вважати розробку, до якої доклали руку фахівці ВПС США, виключно мирним проектом. Досить згадати, що сама космонавтика XX століття з'явилася саме в результаті військових розробок, причому і концепція орбітального літака виникла далеко не для наукових досліджень - в 1944 році схеми міжконтинентального бомбардувальника виконали німецькі конструктори.

Складно очікувати, що американські військові нададуть вичерпну інформацію про новий проект, особливо якщо врахувати, що про апарат X-41, приміром, взагалі практично нічого не відомо. Але й припускати випробування на борту X-37 чогось особливого теж не варто, оскільки це далеко не найбільш секретний проект і в якості зброї використовувати орбітальні літаки чи кораблі багаторазового використання далеко не так просто, як може здатися на перший погляд.

Читайте також:

Американці вперше збили балістичну ракету лазером

Обама підготував нову ядерну стратегію США

Ізраїль взяв на озброєння новітні безпілотники, здатні розбомбити Іран

Російський "винищувач з людським інтелектом" здійснив другий політ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: