Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нащадки Конан Дойла програли суд щодо прав на Шерлока Холмса

Образ кращого сищика всіх часів можна використовувати вільно.

Американська Феміда відмовила в задоволенні вимог фонду спадщини письменника Артура Конан Дойла. Позивач хотів одержати у володіння права на образи героїв детективних оповідань Шерлока Холмса і доктора Ватсона.

Представники фонду раніше неодноразово вимагали відрахувань за використання образів Холмса і Ватсона на території США на підставі того, що спадкоємиця письменника Джин Конан Дойл в 1981 році зареєструвала права на останні 12 оповідань про сищика зі збірки "Архіви Шерлока Холмса".

За рік до цього твори Конан Дойла стали суспільним надбанням. Відповідно до законодавства Великобританії таке допускається по 50 роках від смерті автора.

Згідно з рішенням суду, вимоги фонду були визнані необґрунтовані, оскільки у творах, правами на які володіла Джин Конан Дойл, використовувався той самий образ сищика і його компаньйона, що і в інших оповіданнях і романах про Холмса. Отже, суд виявив готовність захищати авторським правом у США тільки сюжетні деталі оповідань, але не самі образи Холмса і Ватсона.

Артур Конан Дойл написав 56 оповідань і 4 повісті про сищика Шерлока Холмса та його помічника доктор Джона Ватсона. Твори про Холмса стали основою для безлічі фільмів і телесеріалів.

Раніше повідомлялося, що Шерлок Холмс переселиться до Нью-Йорку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції