Населення Європи продовжуватиме старіти, але до 2050 в світі житиме майже 10 млрд людей - ООН

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Приріст населення відбуватиметься за рахунок найменш розвинених країн.

Населення світу зросте з нинішніх 7,6 мільярда людей – до 9,8 мільярда в 2050-му: Індія, Пакистан та ще сім країн становитимуть половину цього приросту.

Про це заявили в ООН, інформує Радіо Свобода.

Кількість населення зростає у таких країнах, як Індія, Нігерія, Конго, Пакистан, Ефіопія, Танзанія, Сполучені Штати, Уганда та Індонезія. Очікується, що Індія, яка нині є другою за величиною з 1,3 мільярдами людей, перевищить 1,4 мільярда осіб в Китаї протягом семи років.

У переважній кількості країн рівні народжуваності зменшуються.

47 найменш розвинених країн демонструють високі показники – в середньому 4,3 народження на одну жінку в період 2010- 2015 років. В результаті, згідно з прогнозами, до 2050 року 26 країн в Африці, щонайменше подвоять чисельність населення. Нігерія з найстрімкішим зростанням населення у світі на той час вже наздожене Сполучені Штати.

При цьому концентрація народонаселення в найбідніших країнах ускладнить забезпечення молоді достатньою кількістю продуктів харчування, доступом до медицини, освіти тощо.

Тим часом, населення Європи, Японії та інших розвинених країн продовжуватиме старіти і скорочуватися. Країни, в яких рівень народжуваності нижчий від рівня поповнення, – Китай, США, Бразилія, Росія, Японія, В'єтнам, Іран, Таїланд і Великобританія.

Експерти кажуть, що приплив біженців і мігрантів компенсує скорочення народжуваності, особливо в Європі, але не завадить загальному скороченню населення.

Раніше в ООН робили прогнози, що до кінця століття кількість населення Землі зросте до 11,2 мільярда. На думку експертів, зростання населення зупиниться в тому разі, якщо в країнах Африки південніше Сахари знизиться народжуваність. Поки що ймовірність такого розвитку подій оцінюється в 23%. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції