Насильство в "Ісламській державі". Колишні полонянки розповіли про нелюдські тортури бойовиків

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Насильство в "Ісламській державі". Колишні полонянки розповіли про нелюдські тортури бойовиків

Бойовики "Ісламської держави" беруть у полон жінок та продають у рабство. / Reuters

Жінки, яким вдалося втекти з полону, розповіли свої історії.

У серпні 2014 року бойовики ІДІЛ захопили місто Синджар, що у Північному Іраку. Вони забрали у полон більш ніж 5000 жінок-єзидів та продали їх у рабство. Більшість усе ще залишається в полоні, але ті з небагатьох, кому вдалося втекти, розповіли свої історії тортур, рабства, ґвалтування та знущань.

Як пише Daily Mail, жінки провели в полоні від 7 до 10 місяців. Іракська фотограф Сейван Салім зробила фотографії врятованих жінок у національних білих весільних сукнях єзидів, оскільки це їхній символ чистоти.

15 дівчат, яким вдалося втекти, поділилися своїми жахливими історіями ексклюзивно з Daily Mail. Їхні розповіді об'єднує невимовна жорстокість, знущання та тортури, які були змушені перенести жінки.

22-річна Назіма з містечка Коджо провела у полоні 9 місяців. / Daily Mail

22-річну Назіму купив чоловік, який відвіз її до Талль-Афара. "Коли ми прибули на місце, він змусив мене одружитися з ним. Тієї ночі він зв'язав мої руки та ноги й зав'язав очі. Потім він зґвалтував мене. Я ніколи не затримувалася довго на одному місці: Мосул, Башика, Баадж, Коджо, Синджар. Він постійно переїздив і брав мене із собою. Я намагалася втекти двічі, але він ловив мене та бив три дні поспіль. Іноді я тиждень не їла, іноді навіть довше. Мене замикали у кімнаті, наче у в'язниці", - розповіла дівчина.

Коли Назіма була в Мосулі, вона вирішила втекти. Для цього дівчина одягла чорну абаю, упіймала таксі та сказала таксисту, що втікає з рабства. Таксист подзвонив братові дівчини та домовився про її перевезення. Брат Назіми знав таксиста у Мосулі, якому довіряв, і попросив його привезти дівчину до Бадуша. Там її віддали курдським солдатам, і вона стала вільною. "Дві мої сестри та два брати усе ще в полоні ІДІЛу".

28-річна Руба провела у полоні 10 місяців. / Daily Mail

28-річну Рубу продали 40-річному чоловікові з Саудівської Аравії. "Він хотів одружитися зі мною, і коли я відмовилася, він указав мені на три речі на столі: ніж, пістолет та мотузку. Він сказав, що використає кожну з них, якщо я не погоджуся. Я відмовлялася знову й знову, тому він бив мене. Він також бив мою племінницю, якій усього лише 3 роки", - розповіла дівчина. Рубу продали іншому чоловіку, який теж хотів одружитися, але вона відмовилася, і він теж побив її та племінницю. "Він намагався зґвалтувати мене, а коли не зміг, то продав далі".

У нової сім'ї дівчина прибирала, готувала та мила. "Чоловік, який привів мене, сказав, що має переспати зі мною, аби я стала справжньою мусульманкою. Я сказала, що якщо пересплю з ним, то стану його дружиною, а не рабинею. Його дружина погрожувала, що піде від нього, якщо він переспить зі мною".

Через те, що 3-річна племінниця Руби не розмовляла арабською, дружина чоловіка поклала перець до рота маленької дівчинки та зачинила її у кімнаті без води. "Вона била її так сильно, що й досі можна побачити сліди", - сказала Руба. Рабовласники не давали дівчині поміняти племінниці підгузки цілий тиждень. "Нам дозволяли їсти лише невеликі порції їжі, бо ми раби і не повинні очікувати багато їжі".

Родину 22-річної Ширін, крім одного з братів, бойовики забрали вночі з поселення Коджо. Жінок та дітей посадили в автобус і відвезли в Мосул для продажу. Дівчину купив чоловік з Албанії. Він жив разом із п'ятьма іншими родинами, і вона стала рабинею групи. "Мене змушували прибирати, молитися, як мусульманка, та займатися сексом з усіма ними. Я провела там 4 місяці, поки мене не продали знову, цього разу родині в Сирії, де я мала доглядати дітей", - розповіла Ширін.

Через два місяці вона втекла. Дівчина вдяглася у все чорне та вийшла з дому. Вона попросила допомоги у незнайомця, і їй пощастило. Чоловік привів її додому, де дівчина змогла зателефонувати братові. Він знайшов гроші, аби перевезти сестру до Туреччини. "Моя родина й досі десь на території ІДІЛ".

Зазначимо, за даними ООН у рабстві ІДІЛ зараз перебуває 3500 людей.

Нагадаємо, як раніше розповідав професор психології Ян Ілхан Кізілхан, коли бойовики захоплюють місто, вони одразу розсортовують чоловіків від жінок. Чоловіків убивають, а жінок відправляють на головні рабовласницькі ринки Сирії: до Ракки, Талль-Афара або Мосула. Молодих незаміжніх жінок відділяють від жінок з дітьми та літніх людей. Дітей-хлопчиків відбирають та роблять із них солдатів.

Жінкам дуже важко оговтатися після втечі з полону. За словами психолога, над реабілітацією працюють міжнародні організації та релігійні громади.

Наступна публікація