Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Наслідки "акустичної атаки": США висилають із Америки 15 кубинських дипломатів

Раніше Держдеп був вимушений відкликати весь невійськовий персонал посольства в Гавані. 

Після інциденту з американськими дипломатами в Гавані, внаслідок якого 21 представник посольства США на Кубі отримав ураження слуху невідомими електронними пристроями, Штати висилають 15 кубинських дипломатів зі своєї території.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Держдепартаменту США, - пише Укрінформ. 

Рішення було прийтяно, бо Куба не захистила американських дипломатів. У Держдепі переконують, що такий крок забезпечить справедливість у двосторонній дипломатичній діяльності.

29 вересня Держдеп був вимушений відкликати весь невійськовий персонал посольства в Гавані, а також усіх членів сімей. Це рішення було прийнято після неодноразових атак невідомими акустичними приладами, які спричинили погіршення здоров'я в американських дипломатів.

ВідеоДональд Трамп вирішив не скасовувати санкції проти Куби

Але США продовжують підтримувати дипломатичні відносини з Кубою. "Ми також продовжимо співпрацювати з Кубою в подальшому розслідуванні щодо цих атак", - зауважили в зовнішньополітичному відомстві США.

Працівникам посольства Куби, який висилають зі США, дали сім днів на те, щоби покинути американську територію.

Нагадаємо, що про "акустичні атаки" на американських дипломатів на Кубі стало відомо в серпні. Жертвами цих інцидентів, як уточнювали в Держдепартаменті, стали щонайменше 16 співробітників посольства США. У них, за інформацією американського зовнішньополітичного відомства, були виявлені проблеми з нервовою системою. У США після цього почали займатися розслідуванням цих інцидентів, підключивши до цього у тому числі ФБР.

У США заявили, що якщо Куба "не зробить ніяких значних дій", то вони можуть закрити посольство США в республіці. Зараз це питання "перебуває на розгляді".

Нагадаємо, що посольство США на Кубі було відкрито в серпні 2015 року. Тоді ж відбувся перший за останні 70 років візит глави Держдепартаменту в республіку, країну відвідав Джон Керрі. Відносини з Кубою США розірвали в 1959 році після кубинської революції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції