Наслідки аварії на "Фукусімі" ліквідують тисячі "ядерних циганів" з усієї Японії

Наслідки аварії на АЕС "Фукусіма-1" в небезпечних умовах ліквідують тисячі непрофесійних робітників з усієї Японії, яких привабила висока зарплата.

У ліквідації наслідків аварії на японській АЕС "Фукусіма-1" беруть участь більше двох тисяч робітників, багато з яких є непрофесіоналами і отримують по 90 євро на день.

Серед них як техніки та інженери зі значним стажем, так і сотні рядових співробітників, яких привабила висока зарплата і які виконують найбільш небезпечні роботи. Останніх з легкої руки письменника Куніо Хоріє прозвали "ядерними циганами".

Тим часом в Японії встановилася сильна спека, і побоювання за здоров'я ліквідаторів аварії посилюються. Сотням зайнятих там недосвідчених робітників платять по 10 тисяч ієн (приблизно 90 євро), при цьому вони не підготовлені належним чином для виконання найбруднішої роботи на місці однієї з найбільших технологічних катастроф.

Кілька будівельників розповіли журналістам, що на розчищенні радіоактивних уламків вони отримують по 12 тисяч ієн на день.

Як розповів The Guardian 47-річний Арієс Руне, він працює п'ять днів на тиждень, отримує 107 євро на день.

"Я ніколи не думав, що працювати на АЕС небезпечно. А зарплата цілком справедлива. Як водій вантажівки я отримував менше", - зізнався Руне. Його матір не знає, що він проводить на АЕС по півдня, але синам він розповів. "Вони турбуються за мене. Але водночас вважають, що робота в мене "крута", - розповів він.

Тим часом зарплата співробітників компанії-оператора станції ТЕРСО - в середньому 7,6 млн ієн на рік. У штаті ТЕРСО - лише 373 особи з числа 2902, які зараз працюють на території АЕС.

У відповідь на критику компанія заявила, що поліпшила умови роботи - організовано більше місць для відпочинку, збільшено кількість кулерів з водою, робітникам видають спеціальні охолоджуючі майки і пов'язки на шию.

Раніше консультант компанії з медицини Такесі Танігава застеріг, що недосипання і втома підвищують ризик нещасних випадків на роботі. "Рівень стресу неймовірний", - зауважив він.

Нагадаємо, аварія на "Фукусімі" стала найбільшою аварією на АЕС з часів катастрофи в Чорнобилі. Після руйнівного землетрусу і цунамі в Японії 11 березня вийшли з ладу системи охолодження реакторів, що призвело до розплавлення ядерного палива і витоку радіації.

Читайте також:

У половини дітей з Фукусіми в організмі знайшли радіоактивні речовини

Біля "Фукусіми" рівень радіації перевищує норму у 1000 разів

Ліквідатори з АЕС "Фукусіма-1" бояться смерті від перевтоми

Запорізьким ліквідаторам ЧАЕС подарували місця на кладовищі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: