Наслідки торговельної війни: Китай почав менше продавати за кордон, а ввозити - ще менше

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Показники падіння торгівлі між США та Китаєм дуже разючі.

Китайська економіка дедалі сильніше відчуває на собі наслідки нинішнього торговельного конфлікту між США та КНР.

Згідно з оприлюдненими в неділю, 8 вересня, даними китайського митного відомства, впродовж серпня цього року експортери з КНР реалізували на зовнішніх ринках товарів на загальну суму 214,8 мільярда доларів США, що на 1% менше, ніж у серпні 2018 року. Про це передає Deutsche Welle.

Таке падіння стало цілковитою несподіванкою для аналітиків. Опитані інформагенцією Reuters експерти очікували, що в серпні показники китайського товарного експорту додадуть щонайменше 2% порівняно з серпнем 2018 року. Такі прогнози спиралися насамперед на досягнуте в липні цього року зростання обсягів експорту з Піднебесної на 3,3% порівняно з липнем минулого року. Щодо товарного імпорту до Китаю, то в останньому місяці літа КНР завезла товарів на загальну суму 179,97 мільярда доларів США. Таким чином, якщо порівнювати з торішнім серпневим показником імпорту, цього року його обсяги скоротилися на 5,6%, повідомляє агенція новин dpa.

У липні 2019 року Китай імпортував на 6% менше товарів, ніж у другому місяці літа торік.

Загалом позитивне торговельне сальдо КНР становило в серпні 2019 року 34,84 мільярда доларів США, тоді коли в липні поточного року цей показник сягнув 45,06 мільярда доларів.

Щодо торгівлі між Китаєм та США, то тут падіння експорту й імпорту було значно разючішим, ніж загалом. Приміром, показник експорту китайських товарів до Сполучених Штатів знизився на 16% - до 37,3 мільярда доларів. Американські виробники, своєю чергою, реалізували за минулий місяць на китайському ринку продукції на 10,3 мільярда доларів, що на 22,5% менше порівняно з торішнім показником, зазначає агенція AP. Також скоротилося китайське позитивне сальдо в торгівлі зі США: якщо в липні цей показник дорівнював 27,97 мільярда доларів, то в серпні - 26,95 мільярда. А загалом упродовж січня-серпня цього року позитивне торговельне сальдо КНР зі США становило 195,45 мільярда доларів.

Відео У США назвали Китай "валютним маніпулятором"

Більше мільярда доларів за добу втратили найбагатші люди планети. Американська фондова біржа пережила найгірше падіння за рік. Все через загострення торговельної війни Дональда Трампа з Китаєм. Замість вигідної угоди, яку американський президент обіцяв усім ще тиждень тому, жорсткі дії та заяви з обох сторін, які ризикують вдарити по цілому світу.  

У США назвали Китай "валютним маніпулятором"

 

Вибір редакції