Насралла обіцяє Ізраїлю сюрпризи

Лідер ліванського руху "Хезболлах" шейх Хасан Насралла застеріг уряд Ізраїлю від нової військової кампанії проти бойовиків руху.

Лідер ліванського руху "Хезболлах" шейх Хасан Насралла застеріг уряд Ізраїлю від нової військової кампанії проти бойовиків руху, інакше обіцяє "нові сюрпризи".

Насралла заявив, що його угрупування не хоче нової війни, проте готове до неї. Також він обвинуватив США і Ізраїль в "роздуванні війни". "Якщо ви, сіоністи, думаєте про початок війни в Лівані, я не обіцяю вам сюрпризів, які відбулися в ході минулої війни. Навпаки, я обіцяю вам нові сюрпризи, які змінять результат війни і напрям розвитку регіону", - заявив Насралла в телевізійному інтерв'ю. "Якщо на то буде воля Божа, війни не буде. І як я раніше заявляв, ми не хочемо війни", - відзначив він.

У липні 2006 р. Ізраїль здійснив військову операцію на території Лівану, після того, як бойовики ліванського руху "Хезболлах" убили 8 ізраїльських солдат і викрали ще двох військовослужбовців. У відповідь Ізраїль почав військову операцію, наносячи авіаудари по об'єктах інфраструктури Лівану. Ліванські бойовики на дії Ізраїлю відповіли масованим обстрілом ізраїльських територій, а дві ракети навіть долетіли до міста Хайфа, третього по величині в Ізраїлі.

В результаті бойових дій загинули близько 1,2 тис. ліванців, головним чином мирних жителів, і 158 ізраїльтян.

Зауважимо, що останнім часом лідер терористичного руху все частіше висловлюється про насущні для регіону проблеми, дозволяючи собі різкі зауваження на адресу США і Ізраїлю. На днях він виступив з критикою планів Вашингтона про надання військової допомоги арабським союзникам Білого дому на Близькому Сході. За його словами, Сполучені Штати збираються таким чином загнати Близький Схід в череду нових військових конфліктів.

"США витрачають мільярди доларів на виділення зброї, щоб розпалити війну на Близькому Сході. Американська адміністрація працює над розпалюванням міжконфесійних конфліктів і громадянських воєн в Палестині, Іраку, Персидській затоці, у всіх країнах регіону", - заявив Насралла.

Весною, під час озброєного конфлікту властей Лівану з радикальним угрупуванням "ФАТХ Аль-Іслам", зв'язаним, за даними ліванських військових, з "Аль-Каїдою", лідер "Хезболлах" застеріг власті країни від штурму табору палестинських біженців "Нахр аль-Баред", що служив базою "ФАТХ Аль-Іслам".

Насралла попередив, що в цьому випадку Ліван ризикує виявитися втягнутим у війну проти "Аль-Каїди". Як наслідок, вважає він, це може викликати притоку до Лівану ісламізму з-за кордону і таким чином дестабілізувати обстановку в країні.

Дані заяви Насралли свідчать про те, що "Хезболлах" відновила свої матеріальні і людські ресурси і відчуває себе упевнено в регіоні. Це є додатковою причиною того, що Ізраїль останнім часом витрачає багато засобів на підняття обороноздатності країни. Так, наприклад, зараз створюється система захисту від ракет малої і середньої дальності. Це система лазерного захисту під назвою "Залізний купол", на створення якої піде близько двох років.

Необхідність модернізації стала очевидна під час військової операції влітку 2006 р. саме проти бойовиків руху "Хезболлах". Тоді високотехнологічна оборонна система Ізраїлю виявилася не в змозі перехоплювати ракети середньої дальності, випущені з території Лівану.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: