Наступ Туреччини на Сирію. Стали відомі пункти меморандуму Путіна та Ердогана

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Документ складається з семи пунктів.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров після зустрічі між президентом РФ Володимиром Путіним та турецьким лідером Реджепом Таїпом Ердоганом розповів про деталі документу.

Про це 23 жовтня пише "Коммерсант".

Щодо самого меморандуму між РФ та Туреччиною, то глава МЗС РФ Лавров оприлюднив сім його пунктів: 

  • Обидві сторони підтверджують свою прихильність збереженню політичної єдності і територіальної цілісності Сирії, а також забезпечення національної безпеки Туреччини.
  • Вони підкреслюють свою рішучість боротися з тероризмом у всіх його формах і виявах і протистояти сепаратистським прагненням на сирійській території.
  • У цьому контексті існуючий статус-кво в нинішньому районі операції "Джерело миру" між Телль-Аб'яд і Рас-ель-Айном глибиною до 32 км буде збережений.
  • Обидві сторони підтверджують важливе значення Аданской угоди, Російська Федерація буде сприяти здійсненню Аданської угоди в сучасних умовах.
  • Починаючи з 12:00 23 жовтня 2019 року на сирійську сторону сирійсько-турецького кордону за межами зони операції "Джерело світу" вводяться підрозділи російської військової поліції і сирійської прикордонної служби. Вони будуть сприяти виведенню підрозділів КОС та їхнього озброєння на 30 км від сирійсько-турецького кордону, який повинен завершитися протягом 150 годин після 12:00 23 жовтня 2019 року. Від цього моменту почнеться спільне російсько-турецьке патрулювання на глибину до 10 км від кордону на захід і на схід від району операції "Джерело світу", крім міста Камишли (це місто, перенаселене курдами, розташоване майже на самому сирійсько-турецькому кордоні).
  • Всі підрозділи КОС та їхнє озброєння будуть виведені з Манбідж і Таль-Рифата.
  • Обидві сторони вживуть необхідних заходів для запобігання інфільтрації терористичних елементів ...

Раніше у Міністерстві оборони Туреччини відзвітували про припинення військової операції "Джерело миру" проти курдів на півночі Сирії. Це сталося після підписання меморандуму між РФ та Туреччиною.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав давно заплановану військову операцію на північному сході Сирії в районі, який наразі контролюють курди. Цей крок став наслідком того, що президент США Дональд Трамп на вихідних повідомив, що американські війська будуть виведені з району і цього разу не захищатимуть курдів. Представники очолюваних курдами Сирійських демократичних сил вже заявили про те, що турецькі військові літаки почали атакувати регіон, створюючи "величезну паніку" серед людей.

Туреччина заявляє, що прагне створити безпечну зону глибиною 32 км в прикордонному регіоні, щоб убезпечити країну від загрози, яку, за її словами, представляють "курдські терористичні групи".

Зазначимо, що після активного наступу Туреччини віцепрезидент США Майк Пенс і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган домовилися, що Туреччина на 120 годин (до 22 жовтня) призупинить військові дії в сусідній Сирії - щоб курди покинули ці території. Один із керівників SDF Редур Халіл заявив, що курди готові відійти від кордону, але лише за умови, щоб контрольовані Туреччиною сили дозволили курдським військам і цивільним безперешкодно залишити населені пункти, що перебувають у зоні бойових дій.

ТСН.ua розповідає, чому Туреччина йде війною на курдські угруповання, що буде в зоні "зачистки" та як США "передумали" ставати на захист колишніх союзників.

Відео Ердоган та Путін підписали меморандум щодо Сирії

Президенти Росії та Туреччини шість годин обговорювали військову операцію на північному сході Сирії і зрештою підписали меморандум. У документі зазначили, що сьогодні, опівдні, на сирійську сторону кордону увійдуть російські та сирійські силовики, а курди цю територію - мають покинути. Росія і Туреччина разом патрулюватимуть на території 10 км від кордону на захід та схід від району проведення операції "Джерело миру".

Ердоган та Путін підписали меморандум щодо Сирії

Залиште свій коментар

Вибір редакції