Наступний удар стихії пророкують Каліфорнії: Лос-Анджелес може зникнути з лиця Землі

Сейсмологи переконані, незважаючи на відсутність прямого зв'язку із землетрусами в Японії, США повинні готуватися до підземних поштовхів неймовірної сили.

Америка може в найближчі роки опинитися під ударом стихії аналогічного Японії масштабу. Часті підземні поштовхи великої сили будуть відзначатися у всіх сейсмічно активних зонах, однак землетрус величезної сили в найближчі 30 років може зруйнувати південну Каліфорнію, а її головне місто і столиця світової кіноіндустрії Лос-Анджелес взагалі може бути стертий з лиця землі.

Про ці прогнози на тлі японської стихії нагадав професор американського університету в Берклі сейсмолог Гері Блек, на якого посилається італійська газета La Stampa. Вчений впевнений: незважаючи на відсутність прямого зв'язку із землетрусами в Японії, США повинні готуватися до підземних поштовхів неймовірної сили.

За словами професора, постійні переміщення океанічної плити, яка посувається під материкову плиту, призводять до накопичення енергії, яка, у свою чергу, провокує зрушення і розколи. У результаті попередніх зрушень накопичилася величезна кількість енергії, і 11 березня вона вивільнилася.

"В останні роки ми стали свідками численних землетрусів великої потужності. Зрушення пластів були більш інтенсивними, але ці процеси вписуються в загальну картину періодичності. При цьому не думаю, що парниковий ефект, принаймні, на даному етапі, є причиною посилення сейсмічної активності", - вважає сейсмолог.

У найближчі роки, за його словами, сейсмічні процеси будуть відзначатися у всіх "невралгічних" зонах, включаючи розлом Сан-Андреас, що проходить через Каліфорнію. Наслідки будуть важкими. Не виключено, що Лос-Анджелес опиниться під водою, як і деякі острови Тихого океану, йдеться в статті.

При цьому американський учений відзначає, що місто завжди було схильне до такого ризику. Зокрема, останні кілька років вчені говорять, що з ймовірністю 99,7%, протягом 30 років трапиться землетрус біля західного узбережжя США, передбачають навіть його потужність - 6,7 балів.

Так, ще в 2007 році фахівці з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго і Оксфордського університету простежили геофізичну обстановку в цьому районі і дійшли до висновку, що Лос-Анджелес знаходиться на "міні уповільненої дії". Вчені навіть описали приблизний сценарій страшних подій.

Якщо поштовх у розломі Сан-Андреас, який простягнувся з півночі на південь вздовж усього тихоокеанського узбережжя на 1300 км, пройде саме за цим напрямком, сейсмічні хвилі зустрінуть осадові породи передмість Лос-Анджелеса і скеруються таким чином, що вся енергія ударів припаде на центр міста.

У такому випадку більша частина міста може бути знищена, близько 40 тисяч осіб загинуть під уламками будинків і хмарочосів, а загальний збиток від катаклізму перевищить 150 млрд доларів, що зробить цю катастрофу найзначнішою в історії людства.

Слідкуйте за новинами про наслідки потужного землетрусу і цунамі в Японії тут.

Читайте також:

Атомники: в Японії не повториться Чорнобиль

Вчені: зміщення земної осі загрожує новими катаклізмами

Через землетрус в Японії вісь Землі знову змістилася: планета почала обертатися швидше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: