Наступного тижня в Африці може з'явитися нова країна

Судан готується до історичного референдуму, який має відбутися 9 січня. Християнський південь хоче відділитися від мусульманської півночі.

Вже 9 січня у Судані має відбутися історичний референдум, на якому визначиться доля південних територій країни. Чи буде незалежним Південний Судан, вирішуватимуть 4 млн людей, зареєстрованих для участі у голосуванні.

За день до референдуму до Судану прибуде американська делегація на чолі з держсекретарем Гілларі Клітон. Як очікується, Клінтон обговорить з керівництвом країни і Південного Судану підготовку до референдуму і можливі сценарії розвитку країни у випадку, якщо мешканці Півдня проголосують за відділення від Півночі.

Зараз південь країни відвідує президент Судану Омар аль-Башир. Він виступає проти відділення багатого нафтою Південного Судану, однак малоймовірно, що під час візиту аль-Башир виступатиме з якими-небудь заявами.

За повідомленнями спостерігачів, у Хартумі практично втратили надію на збереження єдності Судану за підсумками референдуму.

Референдум про самовизначення південних, населених переважно християнами, районів Судану від мусульманської півночі країни проводиться під егідою ООН відповідно до угоди 2005 року, яка поклала край тривалій громадянській війні.

Окрім власне референдуму про незалежність півдня, має пройти окреме голосування про те, кому відійде у разі розколу на Північ і Південь багата нафтою провінція Аб'єй.

Читайте також:

У Південному Судані від чорної лихоманки померло 300 осіб

Президента Гамбії збираються проголосити королем

У Центральноафриканській республіці посмертно реабілітований диктатор-людожер Бокасса

Каддафі: сепаратизм докорінно змінить політику Африки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: