НАТО цілодобово стежитиме за Лівією за допомогою літаків AWACS

Представник США в НАТО повідомив про посилення спостереження за подіями у революційній Лівії.

Революція в Лівії_14
AFP
Революція у Лівії
НАТО вирішила здійснювати цілодобове спостереження за територією Лівії за допомогою систем радіоелектронного спостереження, у тому числі, літаків AWAKS.

Як повідомив під час телефонного прес-брифінгу представник США в НАТО Іво Даалдер, ці заходи будуть здійсненні для отримання повної картини того, що відбувається у північноафриканській країні.

"Було прийнято рішення посилити спостереження до цілодобового. Тоді у нас буде краща картина того, що насправді відбувається у цій точці світу", - сказав Даалдер.

Нагадаємо, раніше генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен запевнив, що альянс не планує ведення бойових дій на території Лівії, однак як оборонний альянс і організація із забезпечення безпеки здійснює "ретельне планування у відношенні будь-якого можливого розвитку подій".

7 березня президент США Барак Обама заявив, що владі Лівії доведеться відповісти за насильство у країні, і повідомив, що НАТО розглядає всі варіанти реагування на події на півночі Африки.

Про можливість військового вторгнення у Лівію заявив екс-президент Чехії Вацлав Гавел. Тим не менш, нинішній глава центральноєвропейської країни Вацлав Клаус висловився проти цього варіанту, зазначивши, що категорично не згоден з Гавелом.

Нагадаємо, 6 березня до Лівії відправилася делегація від Євросоюзу для з'ясування ситуації на місці. У завдання місії входить оцінка гуманітарної ситуації та зусилль по евакуації іноземних громадян.

З 15 лютого у Лівії триває громадянська війна, що почалася з масових виступів політичної опозиції з вимогою усунення від влади Муаммара Каддафі, який править країною більше 40 років.

Читайте також:

ООН: кількість біженців у Лівії переступила за мільйон

Каддафі розглядає можливість відходу у відставку

Влада Лівії запропонувала повстанцям переговори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: