НАТО дозволили перевозити вантажі до Афганістану через РФ

Транзит вантажів через РФ почнеться вже в найближчі дні. Новий шлях доповнить вже існуючий - через Пакистан.

НАТО отримало можливість перевозити невійськові вантажі до Афганістану через Росію. Це сталося після того, як 27 січня генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підписав договір про залізничний транзит з міністром закордонних справ Казахстану канатом Саудабаєвим. Повідомлення про це розміщено на сайті НАТО.

Аналогічна угода з РФ була підписана в 2008 році. Для того, щоб вантажі (головним чином, гуманітарні) почали провозити, була потрібна згода Казахстану і країн Середньої Азії. Новий шлях доповнить вже існуючий - через Пакистан. Очікується, що транзит вантажів через РФ почнеться вже в найближчі дні.

Раніше повідомлялося, що Росія досягла домовленості з США про постачання невійськових вантажів до Афганістану. У березні партія таких вантажів вже пройшла через територію РФ, повідомляли ЗМІ. Крім того, влітку 2009 року президенти РФ і США Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама домовилися про використання повітряного простору Росії для доставки американських військових вантажів в Афганістан.

Відносини РФ і НАТО були перервані після війни в Південній Осетії в серпні 2008 року. Поступове відновлення відносин тривало весь 2009 рік. 26 січня 2010 відбулися перші з моменту російсько-грузинського конфлікту засідання Ради Росія - НАТО на рівні глав генштабів. Таким чином були відновлені військові відносини РФ і альянсу.

Читайте також:

Росія збирається відновити в Афганістані більше 100 радянських об'єктів

США у 2011 році передадуть повноваження в Афганістані місцевій владі

Пентагон має намір знищити всі притулки талібів в Афганістані і Пакистані

Корупція та наркоторгівля в Афганістані дають 5 мільярдів річного прибутку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: