НАТО хоче розширити системи ПРО на всю територію альянсу

НАТО планує створити систему, яка захистить всю територію і населення 28 країн НАТО (майже 900 мільйонів людей).

НАТО розглядає можливість створення системи протиракетної оборони всій території альянсу.

Про це повідомив у понеділок генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Експерти блоку підтвердили, що вартість розширення існуючого проекту альянсу з протиракетної оборони театру військових дій (ПРО ТВД) до територіальної ПРО НАТО складе менше 200 мільйонів євро.

"Аналіз експертів доводить технічну можливість розширення існуючого проекту (ПРО ТВД), розрахованого на захист від ракетних нападів декількох тисяч військових, до створення територіальної системи, яка зможе захищати всю територію і населення 28 країн НАТО, що досягає 900 мільйонів людей. Це потребуватиме менше 200 мільйонів євро ", - заявив Расмуссен.

У той же час, як підкреслив Расмуссен, дана сума покриває лише "процес з'єднання національних можливостей ПРО в єдину систему ПРО НАТО". Крім цього, на створення національних систем протиракетної оборони будуть потрібні додаткові витрати, проте вони, "у кожному разі, вже заплановані в рамках чинного проекту ПРО ТВД", сказав Расмуссен.

За його словами, політичне рішення про створення натівської системи ПРО має бути ухвалене на самміті альянсу в Лісабоні в листопаді цього року.

Система ПРО ТВД заснована на розгортанні мобільних протиракетних систем (наприклад, Patriot-3), об'єднаних в єдину систему з засобами попередження про ракетний напад і моніторингу повітряного простору для захисту від тактичних ракет військового контингенту НАТО, що виконує миротворчу місію альянсу.

Робота за цим проектом ведеться вже близько 10 років.

Сьогодні альянс розглядає можливість створення на цій основі системи протиракетної оборони всій території НАТО, причому, з великою часткою ймовірності, вона буде посилена американським компонентом захисту від балістичних ракет.

Читайте також:

Польща не буде вибачатися перед Росією за американські ракети

Нова система ПРО виявилася неефективною проти ракет

Вашингтон залишив Саакашвілі без американської ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: