НАТО може скоротити місію в Східній Європі через боротьбу з ІД - ЗМІ

Альянс перекине літаки зі східного флангу на Близький Схід.

Для боротьби з бойовиками "Ісламська держава" НАТО необхідно застосовувати розвідувальні літаки типу AWACS. Цих літаків не вистачає для виконання місій, запланованих США і спрямованих проти потужностей ІД. Загалом йдеться про потребу у 720 годинах розвідувальних польотів.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на інформагенцію dpa.

Нестачу розвідувальних літаків на Близькому Сході буде покрито за рахунок авіації, якою НАТО нещодавно посилив свій східний фланг.

У розпорядженні НАТО у східноєвропейському регіоні перебувають загалом 16 літаків AWACS.

Літаки НАТО охороняють повітряний простір Польщі, Естонії, Латвії та Литви через побоювання цих країн щодо можливого гібридного наступу з боку Росії, подібного до того, що призвів до кризи в Україні.

Нагадаємо, що НАТО готує концепцію, щоб протистояти гібридній війні. Міністри країн-членів проводять обговорення на основі подібних сценаріїв і розігрують план своїх дій із координації сил альянсу в конкретних умовах. Йдеться про аналіз не тільки даних військової розвідки, а й інформації з Інтернету, дипломатичних джерел, аналітичних центрів, дослідних інститутів і місцевих жителів тощо.

Раніше у Варшаві пройшов саміт НАТО. Основною темою зібрання була Росія та захист від неї. Україна, за словами генсека НАТО, ще зволікає із заявкою про членство, бо фокусується нині на реформах сектора оборони. Але є близьким партнером НАТО і рішення про вступ залежить від самої України та 28 країн-членів Альянсу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: