НАТО не піде з Афганістану до 2015 року

У НАТО зазначили, що процес передачі контролю за безпекою місцевим силам завершиться у 2014 році, проте війська альянсу поки залишаться у країні.

 НАТО не залишить Афганістан до 2015 року, заявив у понеділок, 14 лютого, заступник помічника генсека Північноатлантичного альянсу з політичних справ і політики безпеки, спеціальний представник генсека НАТО по зв'язках з країнами Кавказу і Середньої Азії Джеймс Аппатурай.

Нагадаємо, раніше генсек НАТО Андерс фог Расмуссен заявив, що процес передачі контролю за безпекою в країні місцевим силам має завершитися у 2014 році.

"Ми не припускаємо повне виведення військ НАТО до кінця 2014 року. Іншими словами 1 січня 2015 НАТО все ще буде в Афганістані", - сказав Аппатурай. Він також підтвердив: НАТО розраховує, що процес передачі функцій афганським службам почнеться в другій половині поточного року і триватиме до кінця 2014 року.

Як зазначив Аппатурай, президент Афганістану Хамід Карзай має протягом місяця опублікувати новий графік передачі повноважень афганським службам. "Ми маємо намір продовжувати надавати як військову, так і цивільну підтримку Афганістану", - додав він.

Нещодавно президент Афганістану Хамід Карзай заявив, що потрібно поступово передавати владу в країні в руки афганців, готувати збройні сили, інститути та управлінський апарат. "І тоді до 2014 року не буде ніякої необхідності в тому, щоб в Афганістані залишався міжнародний контингент. Це дуже навіть реально", - підкреслив Карзай.

Як повідомлялося, втрати НАТО в Афганістані за 2010 рік перевищили 700 осіб.

Читайте також:

США направлять в Афганістан жіночі спецбригади "для підтримки солдатів"

Смертник підірвав людей в елітному супермаркеті Кабула

У Афганістані солдати НАТО випадково вбили двох будівельників дороги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: