НАТО не збирається виводити війська з Афганістану

Новий генсек НАТО стверджує, що поки Альян не забезчить належні мирні умови життя афганцям, війська виводити ніхто не буде. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Новий генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що міжнародні сили сприяння безпеці в Афганістані (ISAF) під командуванням НАТО залишатимуться в цій країні стільки, скільки це буде необхідно.

"Ми знаходитимемося (ув Афганістані) настільки довго, наскільки необхідно", - сказав він на своїй першій прес-конференції в Брюсселі.

По словам Расмуссена, довгостроковою метою НАТО в Афганістані є забезпечення "лідируючої ролі" афганців в забезпеченні контролю за безпекою в країні, і він сподівається, що в період його мандата це буде реалізовано на більшій території Афганістану.

Генсек НАТО висловився за розширення співпраці по мирному врегулюванню в Афганістані з Євросоюзом, ООН і міжнародними неурядовими організаціями.

"Для того, аби забезпечити мир і завоювати серця і розуми, треба створити належні мирні умови життя афганцям", - відзначив керівник альянсу.

Расмуссен 1 серпня вступив на посаду генсека, а в понеділок приступив до роботи в брюссельській штаб-квартирі альянсу.

Нагадаємо, за даними командування міжнародних сил, з початку 2009 року кількість терактів і нападів в Афганістані збільшилося більш ніж на 50%.

При цьому число актів насильства в країні досягло найвищого рівня з 2001 року, коли почалася операція міжнародної коаліції проти талібів.

Читайте також:

В Афганістані впав російський гелікоптер: 15 людей загинули

Британія використовує в Афганістані українських найманців

В Афганістані розбився американський винищувач

Українців в Афганістані збили під час надання допомоги населенню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: