НАТО обіцяє розширюватися так, щоб не злити Росію

Генсек НАТО заявив, що при подальшому своєму розширенні НАТО враховуватиме позицію Москви.

Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер заявив про необхідність подальшого розширення блоку.

Про це він сказав сьогодні, 19 лютого, у Кракові, де проходить неформальний саміт міністрів оборони країн членів Альянсу.

"Цілком зрозуміло, що розширення буде продовжуватись", - сказав він на Форумі з Євроатлантичної безпеки, який є одним із офіційних заходів, що проходять паралельно із зустріччю міністрів.

Водночас він запевнив, що НАТО не буде ігнорувати позицію РФ, яка гостро протестує проти подальшого розширення Альянсу (особливо проти вступу України та Грузії), висловивши надію на знаходження компромісу в рамках взаємного діалогу.

Схеффер впевнений, що розширення НАТО, яке нині об’єднує 26 держав, сприяло безпеці як на європейському, так і на американському континенті.

Глава НАТО у своєму виступі сконцентрувався на ідеях з нової стратегічної концепції функціонування НАТО, яка, серед іншого, на його переконання, повинна враховувати питання енергетичної безпеки країн.

"Збій в поставках енергоносіїв може знищити соціальну та економічну структуру, що можна порівняти з наслідками війни, проведеної без жодного пострілу", - сказав він, чим нагадав історію із припиненням поставок газу до країн Євросоюзу через газовий конфлікт України та Росії на початку цього року.

Як повідомляв ТСН.ua, на самміті НАТО в квітні 2008 року Україна та Грузія отримали запевнення, що приєднаються до Альянсу, але не отримали плану дій щодо членства в НАТО, якого домагались і який вважається необхідним етапом для інтеграції.

Україна та Грузія очікували надання їм ПДЧ на зустрічі міністрів НАТО в грудні минулого року, але на ній замість плану отримали галузеві плани реформ, реалізація яких має наблизити країни до вступу в Альянс.

Довідка. Північно-атлантичний Альянс (НАТО) заснували 4 квітня 1949 року Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Франція та Великобританія спільно зі США для противаги можливій військовій загрозі з боку Радянського союзу.

З того часу НАТО розширювалося 7 разів, в тому числі двічі після розпаду СРСР.

Першими серед колишніх радянських держав-сателітів до НАТО вступили Польща, Чехія та Угорщина в 1999 році.

В 2004 році до НАТО вступили ще Латвія, Литва, Естонія, Словенія, Словаччина, Болгарія та Румунія.

В 2009 році до НАТО приєднаються Албанія та Хорватія.

Серед претендентів на вступ, окрім України та Грузії, також Македонія (вступ якої у минулому році заблокувала Греція, вимагаючи змінити назву країни), Кіпр, Чорногорія, Боснія та Герцеговина.
 

Читайте також:

Британія запропонувала створити при НАТО постійні збройні сили

НАТО називає неприйнятним розміщення баз РФ в Абхазії і Південній Осетії

Прем'єр Данії може стати генсеком НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: