НАТО офіційно очолило військову операцію в Лівії

Після остаточної домовленості про роль НАТО у війні в Лівії, організація офіційно очолила військову операцію.

Від четверга, 31 березня, військову операцію в Лівії офіційно очолило НАТО.

Про це 31 березня повідомило джерело в дипломатичних колах. Процедура передачі командування відбулася в 6 ранку за Гринвічем (8 ранку за Києвом).

Про те, що командування військовою операцією перейде до НАТО, було оголошено 27 березня. Спочатку передбачалося передати керівництво операцією альянсу протягом 48 годин, однак згодом цей термін був відсунутий. Повідомлялося, що затримка викликана тим, що 28 членів НАТО не змогли остаточно домовитися про роль організації в Лівії.

У той же час, канадський генерал-лейтенант Шарль Бушар, якому доручено командування операцією НАТО, інформацію про затримку спростував. За його словами, передача командування альянсу повинна була здійснюватися поступово протягом 30 і 31 березня.

Тим часом сили НАТО вже кілька днів беруть участь в операції в північноафриканській країні: літаки альянсу патрулюють повітряний простір Лівії, а кораблі здійснюють морську блокаду на підтримку введеного ООН збройового ембарго.

Найбільш спірним питанням у ході переговорів про передачу НАТО командування операцією в Лівії, які проходили в Брюсселі з 21 по 24 березня, було питання про нанесення точкових ударів по позиціях наземних військ Муаммара Каддафі. З 19 березня бомбардування і ракетні обстріли здійснювала міжнародна коаліція у складі США, Франції, Великобританії і низки інших країн. Однак багато держав, у тому числі і ряд країн-членів НАТО, заявляли, що нанесення ударів по позиціях урядових військ не вкладається в рамки резолюції Ради безпеки ООН 1973, яка санкціонувала міжнародне втручання.

Резолюція 1973 була прийнята 17 березня. Вона спрямована на захист мирного населення Лівії і передбачає використання для цієї мети "будь-яких засобів" за винятком прямого військового вторгнення.

Все про події у Лівії читайте тут.

Читайте також:

Обама почав секретну операцію в Лівії

У Лівії снаряди влучили у лікарню з українськими медиками

Прихильники Каддафі прийняли Януковича за лідера повстанців

ВідеоКоаліція завдає удару по військах Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: