НАТО підготувало 256 тисяч афганських солдат і поліцейських

НАТО готується до передачі контролю силам безпеки Афганістану, проводячи підготовку військових та поліції.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен сподівається, що рішення про початок передачі контролю силам безпеки Афганістану буде ухвалене у березні.

Про це він заявив на прес-конференції у Брюсселі.

"Я очікую, що рішення буде ухвалене у лютому-березні, хоча це залежатиме від ситуації на місцевості", - сказав Генсек НАТО.

Він зазначив, що рішення ухвалюватиметься владою Афганістану на базі консультацій з країнами-членами Північноатлантичного альянсу.

За словами Расмуссена, силам НАТО разом із партнерами вдалося до початку 2011 року підготувати 256 тисяч місцевих солдатів і поліцейських для забезпечення поступової передачі контролю місцевим силам безпеки.

Генсек НАТО також зазначив, що процес передачі контролю за безпекою в країні місцевим силам має завершитися у 2014 році.

Нагадаємо, нещодавно президент Афганістану Хамід Карзай перебував з візитом в Росії і прокоментував перебування міжнародних військових контингентів в його країні.

"Ви знаєте, що у нас тепер є перехідний план. Великобританія оголосила, що виведе війська до 2015 року. Я вірю, що так і буде. Я підтримую постійний зв'язок з прем'єр-міністром Кемероном і його урядом. "Британці дійсно покинуть Афганістан до 2015 року", - підкреслив президент.

"Американці хочуть скоротити контингент до 2014 року. Тут дуже важливо правильно організувати цей перехід. Всі ми разом - Афганістан і союзники, включаючи Росію - повинні допомогти Афганістану підготуватися до того, щоб самостійно управляти справами в країні. Потрібно поступово все передавати в руки афганців, готувати збройні сили, інститути та управлінський апарат... І тоді до 2014 року не буде ніякої необхідності в тому, щоб в Афганістані залишався міжнародний контингент. Це дуже навіть реально", - сказав президент Афганістану. 

Читайте також:

Італійський єпископ закликав не робити героїв з солдат, що загинули в Афганістані

В Афганістані стався найбільший за півроку теракт: серед жертв 13 дітей

США відправлять до Афганістану додаткові війська

В Афганістані поліцейський застрелив шістьох військовослужбовців НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: