Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАТО почало офіційні перемовини з Македонією щодо вступу до Альянсу

Підписати угоду про вступ можна після остаточного виконання країною зобов'язань щодо перейменування.

НАТО і Македонія розпочали офіційні переговори щодо вступу балканської країни до Північноатлантичного Альянсу. 

Про це повідомили у прес-службі НАТО.

"Офіційні переговори про приєднання охоплюють детальні аспекти членства, включаючи політичні, військові та юридичні питання. Переговори очолює помічник Генерального секретаря НАТО з політичних справ та політики безпеки Алехандро Альварґонзалес, який прийняв віце-прем'єр-міністра та міністра оборони Радмілу Шекерінськи-Янковську та делегацію Скоп'є у штаб-квартирі НАТО", - йдеться у повідомленні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг раніше заявляв, що угода може буде підписана, коли усі зміни до Конституції щодо перейменування Македонії будуть здійснені. Він назвав цей процес "історичним".

ВідеоУ Македонії громадяни проігнорували всенародне голосування щодо зміни назви країни

На дільниці прийшли лише 37%. Переважна більшість з них таки підтримала нове ім’я для держави – "Республіка Північна Македонія", але для набуття чинності цього рішення, явка на референдумі мала б становити щонайменше 50%. Втім, прем'єр-міністр країни вже назвав референдум "успішним". До того ж голосування було консультативним, і останнє слово - за парламентом.

У Македонії громадяни проігнорували всенародне голосування щодо зміни назви країни

На референдумі щодо зміни назви в Македонії, яка відкриє шлях країні до членства в ЄС та НАТО, 91,5% проголосували за. Незважаючи на те, що явка складала менше 40% із необхідних 50%, останнє слово за парламентом, адже референдум має консультативний характер.

Залиште свій коментар

Вибір редакції