НАТО подовжило операцію в Лівії на три місяці

У ході операції авіація альянсу завдає ударів по військах Каддафі, а військово-морські сили забезпечують дотримання ембарго ООН на постачання зброї в країну.

Представники 28 країн-членів НАТО в середу в Брюсселі домовилися подовжити на три місяці, до кінця грудня, військову операцію в Лівії. Про це повідомляють західні ЗМІ з посиланням на дипломатичне джерело.

У ході операції в Лівії авіація альянсу завдає ударів по військах вигнаного з Тріполі Муаммара Каддафі, а військово-морські сили забезпечують дотримання ембарго ООН на постачання зброї в країну.

Як відомо, в середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою усунення від влади правлячого країною більше 40 років Каддафі, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями.

Рада Безпеки ООН 17 березня прийняла резолюцію, що передбачає введення безпольотної зони над Лівією. У операції коаліційних сил, що почалася 19 березня, взяли участь Великобританія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія.

Керівництво кампанією в Лівії 31 березня повністю перейшло до представників командування НАТО.

Як заявляє керівництво Північноатлантичного альянсу, мета операції "Об'єднаний захисник" - забезпечення ембарго на поставки зброї, безпольотної зони і заходів по захисту цивільного населення. Мандат на операцію закінчувався 27 червня, але 1 червня НАТО подовжило операцію на 90 днів - до кінця вересня.

За майже півроку бойових дій противникам режиму Каддафі вдалося встановити контроль майже над всією територією Лівії. Перелом у бойових діях настав у третій декаді серпня, коли сили опозиції за підтримки авіації НАТО зайняли лівійську столицю Тріполі. Про долю Муаммара Каддафі досі нічого не відомо.

У лютому опозиція сформувала в Бенгазі Перехідну національну раду (ПНР), яку оголосила єдиним легітимним органом влади в країні. Наразі ПНР визнали близько 60 країн.

Читайте також:

Повстанці захопили один з останніх оплотів Каддафі

Каддафі ховається від повстанців у крутому "Мерседесі"

Африканський союз визнав ПНС легітимною владою в Лівії

До рук повстанців потрапив один з найближчих соратників Каддафі

ВідеоНАТО подовжило операцію в Лівії на три місяці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: