Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАТО максимально після "Холодної війни" підсилило свою безпеку

Вирішувати проблеми Альянс планує дипломатичним шляхом.

НАТО посилило колективну безпеку найбільше з часів "холодної війни", але і надалі готове до змістовного діалогу з Росією.

Як повідомляє УНІАН, про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед початком зустрічі із міністрами закордонних справ країн-членів НАТО.  

Так, за словами генсека, Альянс буде продовжувати адаптуватися до гібридних викликів Росії, серед яких він назвав анексію Криму, війну на Донбасі, кібератаки, втручання в демократичні процеси, дезінформацію, підтримку президента Сирії Башара Асада та, ймовірніше за все, отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля.

"Ми найбільше від моменту завершення "холодної війни" посилили нашу колективну безпеку. Ми підсилюємо нашу присутність на сході Альянсу, збільшуючи готовність наших сил, посилюючи нашу кібероборону, вживаємо заходів проти кіберактивності, союзники більше інвестують в оборону. Але ми бачимо спроби залякування і втручання у внутрішні справи країн-союзників. Тому ми повинні продовжувати адаптацію до гібридних викликів. Міністри перевірять, що більше ми можемо зробити", - деталізував Столтенберг.

Проте Альянс продовжує залишатися готовим до змістовного діалогу. Коли напруженість висока, говорити з Росією ще важливіше, каже генсек. 

"Ми продовжуємо працювати над наступним засіданням Ради Росія - НАТО. Минулого тижня наш головнокомандувач у Європі генерал Скапаротті зустрівся із начальником Генерального штабу РФ генералом Герасимовим. Вони обговорили те, як можна збільшити передбачуваність і прозорість", - уточнив Єнс Столтенберг.

Нагадаємо, нещодавно Угорщина втретє заблокувала засідання комісії Україна-НАТОТаким чином, Будапешт намагається показати свої претензії до мовної статті українського закону про освіту.

ВідеоАльянс скорочує кількість дипломатів у російській місії при НАТО

Сімом представникам Росії при Альянсі скасували акредитацію, ще трьом - її не дадуть. Унаслідок, із 30 дипломатів у російській місії при НАТО залишиться 20. У той же час генсек альянсу Єнс Столтенберг зазначив, попри скорочення представництва, свою політику щодо Росії НАТО не змінюватиме.

Альянс скорочує кількість дипломатів у російській місії при НАТО

Залиште свій коментар

Вибір редакції