НАТО посилить присутність у Чорноморському регіоні, щоб послати сигнал Росії

Альянс збирається продовжувати захищати і забезпечувати оборону всіх країн-членів.

Командування НАТО вивчає варіанти посилення присутності в Чорноморському регіоні. Про це заявив у вівторок у Брюсселі генсек НАТО Єнс Столтенберг, передає Інтерфакс.

"Ми вивчаємо, як ми можемо активізувати присутність в регіоні Чорного моря. Ми вже активізували присутність, забезпечуючи гарантії безпеки країн-членів від зовнішніх загроз, забезпечуючи більш активну морську присутність і патрулюючи повітряний простір", – зазначив він.

"Ми обговорюємо пропозицію Румунії щодо того, що вона може створити рамки, штабну структуру, бригаду для організації і забезпечення діяльності НАТО в регіоні", – уточнив Столтенберг.

Також генсек НАТО додав, що безпрецедентне посилення сил альянсу з часів холодної війни – це послання на адресу Росії.

"Наше послання таке: НАТО буде продовжувати захищати і забезпечувати оборону всіх країн-членів альянсу від загроз із будь-яких напрямків. Саме тому ми здійснюємо найбільш потужне посилення наших сил з часів холодної війни", – сказав генсек.

Столтенберг розповів, що на зустрічі міністрів оборони країн НАТО будуть прийматися конкретні рішення в цьому напрямі, в тому числі щодо передової присутності сил альянсу на східних кордонах, в регіоні Балтійського моря і "спеціальної присутності" на південному сході Європи.

Водночас він підкреслив, що НАТО не прагне конфронтації з Росією: "Нам не потрібна нова холодна війна".

Раніше повідомлялося, що від можливої російської агресії країни Балтії і Польщі будуть захищати чотири батальйони. Рішення про дислокацію в цих державах багатонаціональних сил вже прийнято, залишилися формальності. В кожну з країн на східному фланзі НАТО направлять додатково до тисячі бійців.

Відео4 батальйони НАТО захищатимуть країни Балтії та Польщу від можливої російської агресії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: