Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАТО посилить присутність у Чорноморському регіоні, щоб послати сигнал Росії

Альянс збирається продовжувати захищати і забезпечувати оборону всіх країн-членів.

Командування НАТО вивчає варіанти посилення присутності в Чорноморському регіоні. Про це заявив у вівторок у Брюсселі генсек НАТО Єнс Столтенберг, передає Інтерфакс.

"Ми вивчаємо, як ми можемо активізувати присутність в регіоні Чорного моря. Ми вже активізували присутність, забезпечуючи гарантії безпеки країн-членів від зовнішніх загроз, забезпечуючи більш активну морську присутність і патрулюючи повітряний простір", – зазначив він.

"Ми обговорюємо пропозицію Румунії щодо того, що вона може створити рамки, штабну структуру, бригаду для організації і забезпечення діяльності НАТО в регіоні", – уточнив Столтенберг.

Також генсек НАТО додав, що безпрецедентне посилення сил альянсу з часів холодної війни – це послання на адресу Росії.

"Наше послання таке: НАТО буде продовжувати захищати і забезпечувати оборону всіх країн-членів альянсу від загроз із будь-яких напрямків. Саме тому ми здійснюємо найбільш потужне посилення наших сил з часів холодної війни", – сказав генсек.

Столтенберг розповів, що на зустрічі міністрів оборони країн НАТО будуть прийматися конкретні рішення в цьому напрямі, в тому числі щодо передової присутності сил альянсу на східних кордонах, в регіоні Балтійського моря і "спеціальної присутності" на південному сході Європи.

Водночас він підкреслив, що НАТО не прагне конфронтації з Росією: "Нам не потрібна нова холодна війна".

Раніше повідомлялося, що від можливої російської агресії країни Балтії і Польщі будуть захищати чотири батальйони. Рішення про дислокацію в цих державах багатонаціональних сил вже прийнято, залишилися формальності. В кожну з країн на східному фланзі НАТО направлять додатково до тисячі бійців.

Відео 4 батальйони НАТО захищатимуть країни Балтії та Польщу від можливої російської агресії

Залиште свій коментар

Вибір редакції