НАТО посилює співпрацю з Україною та Грузією і не зважає на думку Росії – Столтенберг

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Незалежні країни мають повне право самостійно вирішувати свою долю.

Членство України та Грузії в Північноатлантичному альянсі є питанням, яке будуть вирішувати винятково ці країни та НАТО. На цьому наголосив генеральний секретар військово-політичного блоку Єнс Столтенберг, повідомляє УНІАН.

Він наголосив на нарощення зусиль НАТО в Чорному морі та посиленні співпраці з Україною та Грузією, зокрема появі двох кораблів Альянсу на спільних навчаннях. "Це демонструє, що НАТО посилило свою присутність в регіоні Чорного моря. У нас є багатонаціональна бригада в Румунії, і ми також здійснюємо патрулювання повітряного простору в регіоні. Таким чином, НАТО присутнє і посилює співпрацю з нашими близькими партнерами – Грузією і Україною", - запевнив Столтенберг.

ВідеоНАТО посилить свою присутність у Чорному морі для захисту українських суден

Пакет заходів Альянс має ухвалити під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів, що розпочнеться вже завтра. Постійний представник США при НАТО Кей Бейлі Гатчісон засудила захоплення в листопаді минулого року російськими військовими 24 українських моряків разом із трьома кораблями.  

НАТО посилить свою присутність у Чорному морі для захисту українських суден

Він також заявив, що Альянс не вважає намір цих двох країн приєднатися до НАТО провокацією проти Росії. "Я вважаю, що всі ми повинні зрозуміти, що Грузія і Україна є незалежними державами, які мають суверенне право вибирати власний шлях", - зауважив генсек. "Щойно ви погодитеся з тим, що це провокація проти Росії, потім ви визнаєте, що Росія має право вирішувати, що можуть робити її сусіди. І це те ж саме, що погодитися зі світовим порядком, в якому великі держави можуть вирішувати, що сусіди можуть робити, а що не можуть. І це відновлює всю ідею сфер впливу", - пояснив керівник НАТО.

Столтенберг заявив, що рішення про членство тих чи інших країн у НАТО приймаються не в Росії. "Грузія і Україна мають право вибирати свій власний шлях. Це не провокація. Це не спрямоване проти будь-якої країни. Це суверенне право кожної суверенної держави вирішувати напрямок своєї країни", - пояснив він і додав, що рішення про те, коли ці країни стануть членами НАТО, залежить лише від них і від Альянсу.

Раніше Столтенберг заявив, що міністри закордонних справ країн НАТО затвердили пакет заходів з посилення присутності альянсу у Чорноморському регіоні через російську агресію. Нагадаємо, в перший день квітня в Одесі пришвартувалися два військових судна – канадський фрегат "Торонто" та іспанське судно "Санта Марія". Згодом стало відомо, що НАТО відправить у Чорне море кораблі для забезпечення проходження українських суден через Керченську протоку. Про це заявила представник США при альянсі Кей Бейлі Гатчісон.

Залиште свій коментар

Вибір редакції