НАТО пророкують швидкий розпад

У Словаччині скептично розцінили розширення НАТО на схід і передрікли швидкий розпад Північноатлантичного альянсу.

Екс-прем'єр Словаччини, голова Словацько-російського суспільства Ян Чарногурський скептично оцінив розширення НАТО на схід, яке знизило можливості загальноєвропейського співробітництва, і передрік швидкий розпад Північноатлантичного альянсу.

"Моя особиста думка, що розширення НАТО на схід зіпсувало можливості європейського співробітництва. Я думаю, що ми побачимо найближчим часом взагалі розпад НАТО, тому що зовсім немає ніяких умов для його розвитку", - сказав Чарногурський в ході відео-мосту Москва-Братислава.

Він також повідомив, що НАТО не популярне в Словаччині, а вступ країни до Альянсу був спровокований місцевими ЗМІ, які пропагували його. Крім того, заявив колишній прем'єр, з питання вступу Словаччини в НАТО не було проведено обов'язкового референдуму.

"Потрібно було зібрати підписи, і я займався цим. Нам вдалося зібрати 200 тисяч підписів, а потрібно було 250 тисяч для того, щоб був обов'язковий референдум з цього питання. Але, на жаль, не вийшло", - сказав Чарногурський, який очолював словацький уряд у 1991-1992 роках.

У свою чергу, заступник голови парламенту Словаччини Ганна Білоусова заявила, що Братислава - ні до, ні після вступу країни в НАТО - не розглядала Росію як ворога.

"Обидві країни повинні зрозуміти, що головним ворогом є світовий тероризм і всі суперечки і розбіжності країн повинні піти на задній план. Словацька республіка висловлюваннями своїх лідерів доводить, що не розглядає Росію як ворога. Що стосується розміщення американських ракет в Польщі і Чехії, то Словаччина завжди говорила, що вона проти цього розміщення. Тобто ми, тим самим, суворо визначили свою позицію - ми різко негативно ставимося до цього питання. Ми вважаємо, що ці ракети не будуть служити захистом Європи і скоріше виглядають - це моя особиста позиція - як спрямовані проти Росії ", - сказала вона.

За словами Білоусової, односторонній намір США розмістити ракети в країнах Східної Європи без обговорення з іншими країнами НАТО є порушенням принципу колективної безпеки.

Президент США Барак Обама 17 вересня 2009 оголосив про внесення змін до затверджених при Джорджі Буші-молодшому плани зі створення системи ПРО в Східній Європі. Таким чином, США не відмовилися від розміщення наземних елементів ПРО в Європі, але відтермінували їх розгортання до 2015 року. До появи перших наземних об'єктів береги Європи патрулюватимуть військові кораблі США з ракетами-перехоплювачами на борту. Раніше повідомлялося, що головними кандидатами на розміщення наземних елементів системи ПРО є Польща і Чехія.

Читайте також:

НАТО пропонує Росії створити спільну протиракетну оборону

Генсек НАТО підтвердив можливе майбутнє членство Грузії та України в альянсі

ООН визнала російський аналог НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: