НАТО проводить навчання в Арктиці

На території Швеції та Норвегії розмістилися дві тисячі солдатів та 50 винищувачів.

Сили швидкого реагування НАТО почали військові навчання поблизу спірних арктичних територій.

У маневрах беруть участь дві тисячі солдатів з десяти країн альянсу, авіаносець і 50 винищувачів, пише The Christian Science Monitor.

За легендою, багата від продажів нафти диктатура Лапістан напала на сусідню державу, і силам НАТО доводиться реагувати на вторгнення. Згідно поставленій задачі треба виконати резолюцію ООН, використовуючи переважно військово-повітряні сили, що базуються поблизу шведського міста Лулео.

Навчання в цілому проходять на території від центральної Швеції (Естерсунд) до північної Норвегії. Швеція і Фінляндія, які не входить до альянсу, беруть участь в маневрах у рамках програми Партнерство заради миру.

Вибір місця для маневрів відображає підвищення стратегічного значення Арктики, де, за підрахунками аналітиків, знаходиться до чверті світових запасів нафти і газу. Навчання почалися 8 червня і продовжаться ще і наступного тижня.

Нагадаємо, в січні генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер заявив, що Північноатлантичний альянс повинен посилити свою військову присутність в Арктиці, оскільки в умовах глобального потеплення морські шляхи звільняються від льоду, а значить, глобальні сили одразу почнуть заявляти претензії на природні ресурси в Північному Льодовитому океані.

У березні російські ЗМІ повідомляли про те, що Росія має намір створити в Арктиці окреме угрупування військ і до 2016 року фактично перетворити регіон на провідну ресурсну базу РФ. Проте 29 квітня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що у Росії немає планів по розміщенню військ в Арктиці.

Читайте також:

Російського війська в Арктиці не буде

Росія планує розмістити війська в Арктиці, щоби зберегти ресурси

Арктиці загрожує конфлікт

На потепління в Арктиці впливає сажа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: