Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАТО схвалила розміщення чотирьох батальйонів у Польщі та Балтії

Крім того, Альянс посилить військову присутність в Румунії.

Лідери країн НАТО схвалили розміщення чотирьох батальйонів в Польщі, Естонії, Латвії та Литві.

Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, передає DW.com.

Генсек зазначив, що ці війська будуть розміщені у Східній Європі вже в наступному році на ротаційній основі. За словами Столтенберга, цей захід стане одним із засобів протидії загрозі, що виходить від Росії. Глава НАТО підкреслив, що напад на одного з членів Північноатлантичного альянсу буде розцінюватися як напад на весь військово-політичний блок.

Батальйон військових в Литві дасть Німеччина, в Латвії – Канада, в Естонії – Великобританія, США візьмуть на себе батальйон у Польщі.

Крім того, НАТО ухвалила посилити військову присутність в Румунії. Там буде сформована міжнаціональна бригада.

Нагадаємо, у Варшаві розпочався саміт НАТО. Основною темою зібрання є Росія та захист від неї. Україна, за словами генсека НАТО, ще зволікає із заявкою про членство, бо фокусується нині на реформах сектора оборони. Але є близьким партнером НАТО і рішення про вступ залежить від самої України та 28 країн-членів Альянсу. Наша держава буде головною темою зустрічей у суботу, коли у Варшаві говоритимуть про агресію на Донбасі та українські реформи у безпеці і обороні. НАТО обіцяє надати комплексний пакет допомоги України. Мова йде і про консультації, як реформувати армію, і про програми розмінування Донбасу, і про лікування поранених та ще багато різних проектів.

Відео Про що говорили в перший день саміту у Варшаві

Залиште свій коментар

Вибір редакції