НАТО стягне до кордонів Росії рекордну кількість військ

У цьому році НАТО проведе масштабні військові навчання в країнах Балтії біля кордонів Росії. Альянс запевняє, що це не відповідь на російсько-білоруські навчання "Захід-2009".

Північноатлантичний альянс в 2010 році проведе на території країн Балтії в безпосередній близкості до кордонів Росії кілька навчань. У ході цих маневрів, у яких буде задіяно рекордну кількість військових, будуть відпрацьовані доставка і розгортання в регіоні військ блоку.

Навчання-2010 стануть наймасштабнішими з моменту вступу до НАТО трьох країн Балтії.

У червні на півночі Естонії пройдуть 10-денні навчання сил оборони за участю приблизно 500 морських піхотинців США. Згідно з попереднім планом відбудуться висадка на узбережжі та навчання на центральному полігоні сил оборони в складі єдиного батальйону під командуванням естонських офіцерів.

У Латвії цього року також відбудуться навчання, в яких братимуть участь військовослужбовці країн Балтії та американські військові. За словами командувача Національними збройними силами республіки Юріса Маклаковcа, це будуть маневри сухопутних військ, в яких візьмуть участь майже 2 тис. людей.

Мета навчань - перевірити здатність латвійської армії прийняти і розмістити іноземний контингент на своїй території.

Відпрацьовувати підтримку прибуття сил НАТО будуть і збройні сили двох інших прибалтійських республік. За словами начальника відділу бойової готовності та операцій міністерства оборони Естонії Лаурі Абеля, подібні навчання будуть проходити і надалі, а їх складність буде рости.

Прибалтійські офіційні особи запевняють, що плановані маневри не є відповіддю на російсько-білоруські навчання "Ладога-2009" та "Захід-2009", що пройшли в минулому році.

"Хтось намагатиметься прив'язати ці навчання до тих, що пройшли у Росії та Білорусі. Але це не відповідні навчання. Їх не треба пов'язувати між собою. Хоча, впевнений, цих паралелей уникнути не вдасться", - сказав міністр закордонних справ Латвії Маріс Рієкстінш. Проведення маневрів НАТО в Латвії необхідно для підготовки латвійських солдатів, які беруть участь у миротворчих місіях за кордоном.

Аналогічним чином висловився і Маклаковс. Воєначальник повідомив, що планування навчань почалося ще до відбулися в минулому році російсько-білоруські військові навчання.

На думку політолога, головного редактора журналу "Росія в глобальній політиці" Федора Лук'янова, балтійські країни НАТО просто не довіряють, оскільки підозрюють, що союзники, насамперед європейські, в разі небезпеки не захочуть ризикувати відносинами з Росією. І те, що навчання з розгортання сил Північноатлантичного альянсу в регіоні вперше відбуваються лише через шість років після вступу Литви, Латвії та Естонії в НАТО, є зайвим тому підтвердженням.

Раніше офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурай заявив, що проведені у вересні російсько-білоруські військові навчання Захід-2009 не являли загрози для країн НАТО, але й не сприяли зміцненню довіри між альянсом та Москвою.

Читайте також:

У Європарламенті закликають враховувати думку Росії при створенні ПРО

У НАТО визнали, що випадково застрелили 10 підлітків

Обама і Медведєв домовилися пришвидшити переговори про СНО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: