НАТО звинуватило Росію в порушені миру з Грузією

НАТО звинуватило Росію в порушені угод про перемир'я з Грузією через підписання угод з Абхазією та Південною Осетією.

Підписання Росією двосторонніх угод з Абхазією і Південною Осетією про спільні зусилля в охороні державних кордонів суперечить угодам про перемир'я з Грузією, підписаним за участю Євросоюзу 12 серпня і 8 вересня 2008 року.

З такою заявою виступив представник НАТО Джеймс Аппартурай.

Документи, що викликали незадоволеність Північноатлантичного альянсу, були підписані в 30 квітня в Москві. Підписи поставили президент Росії Дмитро Мєдвєдєв, президент Абхазії Сергій Багапш і президент Південної Осетії Едуард Кокойти.

Підписані документи передбачають, зокрема, створення в Абхазії і Південній Осетії пограничного управління, підконтрольного РФ. Абхазія і Південна Осетія, у свою чергу, до формування власних органів охорони кордонів делегують відповідні повноваження російській стороні.

Також під час зустрічі були підписані угоди про співпрацю і взаємодію між ФСБ РФ, Службою держбезпеці Абхазії і КДБ Південної Осетії. Президент РФ заявив, що найближчим часом будуть підписані ще близько 30 угод, які закладають правову основу стосунків між Росією і Абхазією і Південною Осетією.

Багапш і Кокойти підкреслили, що підписання угод логічно продовжує визнання Росією двох республік. Росія і Нікарагуа є єдиними в світі державами, що визнали незалежність Абхазії і Південної Осетії від Грузії.

У березні 2009 року президія уряду Південної Осетії постановив виділити земельні ділянки під російські військові об'єкти строком на 99 років.

Останнім часом стосунки між РФ і НАТО загострилися через дипломатичний скандал з висилкою з Брюсселя двох російських дипломатів, одним з яких є сином поспреда Росії при ЄС Володимира Чижова, а також через незадоволеності Москви планами альянсу провести в травні військові навчання на території Грузії. На думку Москви, проведення військових навчань сприяє збереженню нестабільності в регіоні. Від навчань, які відбудуться в Грузії з 6 травня по 1 червня вже відмовилися Молдова, Латвія, Естонія, Казахстан та Сербія.

Читайте також:

Двох російських дипломатів вислали з Брюсселя. РФ назвала це провокацією

Молдова підтримала Росію та відмовилася від навчань НАТО в Грузії

Польща та Росія таємно відкликали своїх військових дипломатів

В Брюсселі проголосили смерть української проНАТОвської політики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: