НАТО: талібам не вистачає грошей на вибухівку

Талібам не вистачає коштів на продовження боротьби з НАТО в Афганістані.

Таліби слабкі і не мають достатньо фінансових коштів для продовження боротьби, заявив прес-секретар очолюваного НАТО міжнародного військового контингенту в Афганістані (ISAF, Міжнародні сили сприяння безпеці) Джозеф Блотц.

"Ми витісняємо їх в безлюдні райони, тому в них виникають проблеми з поповненням своїх лав. Ви можете бачити, як дедалі більше лідерів бойовиків виходять з боротьби з військами і спецназом", - наводить його слова на брифінгу в Кабулі агенство Сіньхуа.

Він також додав, що ISAF продовжуватиме чинити тиск на радикальний ісламський рух, прагнучи подальшого виснаження його ресурсів.

За словами представника ISAF, основним джерелом доходів "Талібану" є виробництво опіуму, яке скоротилося за поточний рік на 50%. На підтвердження цих слів був продемонстрований відеозапис, на якому один з лідерів талібів Устад Мухаммад Ясер закликає жителів села зробити пожертви. "Маємо по одному смертникові на кожен натівський танк і вантажівку, але в нас недостатньо вибухових жилетів і коштів для фінансування таких операцій", - сказав Ясер сільським жителям.

Як повідомлялось, брифінг пройшов напередодні саміту НАТО в Лісабоні, де одним з пунктів порядку денного було питання про поступову передачу функцій із забезпечення безпеки афганським силам.

Читайте також:

Горбачов попередив США: Афганістан неможливо перемогти

Росія заробить десятки мільйонів доларів на війні в Афганістані

Бойовики напали на будівлю ООН в Афганістані

Таліби спростували повідомлення про переговори щодо перемир'я з Карзаєм

Афганські поліцейські здали місто і перейшли на бік талібів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: