НАТО відмовилось коментувати план війни з Росією за Прибалтику

Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив лише, що альянс має намір вибудовувати реальне стратегічне партнерство з РФ.

 Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що не збирається коментувати інформацію про те, що ця організація розробила план війни на випадок російського вторгнення в Прибалтику та Польщу.

Нагадаємо, про розробку плана оборони прибалтійських країн від можливої агресії з боку Росії стало відомо з публікацій на сайті Wikileaks.

У відповідь на прохання журналіста прокоментувати зазначену інформацію, Расмуссен заявив лише, що НАТО має намір вибудовувати реальне стратегічне партнерство з РФ.

З'явилася і перша офіційна реакція Росії на ці плани. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, який раніше заявляв, що документи Wikileaks його не цікавлять, раптово змінив свою думку.

"Виникає питання, коли ж натовці були щирими - коли домовляються з нами про розвиток партнерства або коли в закритому режимі вирішують між собою дещо інші речі. Ці питання ми поставили, чекаємо на них відповідей. Думаю, що ми маємо таке право", - зазначив Лавров.

Як випливає з оприлюднених документів американських дипломатів, за наполяганням США та Німеччини на початку 2010 року була розроблена оборонна схема, що отримала кодову назву Eagle Guardian - "Орел-захисник".

Згідно з планом, у разі російського нападу на допомогу Прибалтиці повинні були прийти дев'ять дивізій НАТО - американські, німецькі, британські та польські. З моря їх підтримували би кораблі США і Великобританії.

У рамках цієї ж схеми, до Польщі планувалося перекинути американські військово-транспортні літаки і винищувачі, які базуються в Німеччині.

Зазначимо, що у листопаді про підготовку розміщення літаків ВПС США на польській території розповів міністр оборони цієї країни Богдан Кліх. При цьому він не сказав, що це буде зроблено в рамках плану Eagle Guardian, а послався на необхідність проведення постійних навчань польських і американських льотчиків.

У документах, опублікованих на Wikileaks, неодноразово підкреслювалося, що всі зацікавлені сторони повинні дотримуватися повної секретність, оскільки потрапляння плану захисту від вторгнення до рук росіян могло б привести до небажаного ускладнення відносин з Москвою.

Читайте також:

Польща закликала США не допустити захоплення Росією територій України

Wikileaks: Україна боялася війни з Росією і просила захисту у США

Витік секретної інформації: НАТО підготувало план захисту від Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: