НАТО відновило співпрацю з Росією

При цьому між НАТО і Росією зберігаються розбіжності з низки питань, включаючи Грузію.

Глави МЗС країн-членів НАТО на зустрічі в Брюсселі у четвер ухвалили рішення відновити повноформатну співпрацю альянсу з Росією.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер.

"Рішення ухвалене міністрами", - сказав він, повідомивши, що воно поширюється також на проведення засідань Ради Росія-НАТО на міністерському рівні.

Схеффер при цьому зазначив, що між НАТО і Росією зберігаються розбіжності з низки питань, включаючи Грузію і ОБСЄ.

НАТО не може погодитися з визнанням Росією незалежності Південної Осетії і Абхазії, а також її наміром розмістити військові бази на їх території, заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу.

Постійний представник РФ при НАТО Дмитро Рогозін напередодні повідомив, що Росія готова відновити співпрацю з НАТО. Він вважає, що робота Ради Росія-НАТО може бути офіційно відновлена на рівні послів уже в березні.

За словами Рогозіна, "смуга відчуження" у відносинах між Росією і НАТО "багато в чому вже залишилася в минулому". Ті розбіжності, які зберігаються у сторін, не є "протитанковими мінами, які неможливо подолати", сказав посол.

Робота Ради Росія-НАТО була припинена альянсом в односторонньому порядку у вересні 2008 року після того, як Росія не дозволила Грузії провести військову операцію проти Південної Осетії.

Країни альянсу звинуватили російську сторону в непропорційному застосуванні сили і оголосили про припинення проведення засідань Ради Росія-НАТО на всіх рівнях.

Росія у відповідь вирішила заморозити ряд сумісних програм з альянсом. Зокрема, вона припинила участь в програмі "Партнерство заради миру", взаємодію у сфері миротворчої співпраці і роботу інформаційного бюро НАТО в Москві, а також відмовилася від візиту генсека альянсу до Москви.

Крім того, були відмінені всі спільні навчання і вхід кораблів НАТО в російські порти.

Разом з тим, Росія не згорнула роботу груп Ради Росія-НАТО з контролю за озброєнням і співпраці в повітряному просторі. Не була також припинена співпраця з НАТО щодо Афганістану.
 

Читайте також:

НАТО знову хоче відносин з Росією. З Україною – просто зустрічатись

Росія скорочує промислову співпрацю з Україною

Європейські ЗМІ: Україні загрожує вторгнення з боку Росії

МЗС Грузії: Росія продовжує окупацію територій Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: