НАТО вимагає від Північної Кореї знищити ядерну зброю

Підземні ядерні випробування Північної Кореї змусили НАТО вживати дипломатичних важелів впливу.

Рада НАТО вимагає від Північної Кореї, яка у понеділок, 25 травня, провела підземні ядерні випробування, повністю виконати усі відповідні резолюції Ради Безпеки ООН і знищити ядерну зброю.

У поширеній в Брюсселі заяві говориться, що "Рада НАТО вимагає від Північної Кореї повністю виконати усі відповідні резолюції Ради Безпеки ООН і знищити свою ядерну зброю і пов'язані з ним програми повністю, перевірювано і безповоротно".

Рада НАТО закликала також владу КНДР "утриматися від будь-яких дій, які можуть сприяти зростанню напруженості і відновити діалог у шестисторонньому форматі".

Нагадаємо, 24 травня вранці КНДР "у якості заходу для всебічного укріплення сил ядерного стримування республіки" провела вдале ядерне випробування. За даними Міноборони РФ, потужність випробуваного ядерного пристрою склала від 10 до 20 кілотонн.

Рада безпеки ООН рішуче засудила ядерні випробування КНДР і вимагає від Пхеньяну виконувати резолюції Радбезу, що вимагають припинити діяльність у ядерній сфері.

Перше підземне випробування ядерного пристрою КНДР провела 9 жовтня 2006 року. Після цього Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, що обмежує постачання Пхеньяну продукції і технологій, які можуть бути використані у військових цілях, зокрема, для збагачення урану. Північна Корея зі свого боку обіцяла відмовитися від ядерних озброєнь, щойно перестане відчувати загрозу з боку США.

Про відновлення своєї ядерної програми і виході з шестисторонніх переговорів про денуклеаризацію Корейського півострову КНДР заявила 14 квітня цього року. Заява Пхеньяна прозвучала у відповідь на рішення РБ ООН, що засудило проведений 5 квітня запуск північнокорейської ракети з супутником.

Читайте також:

Україна звернулася до Північної Кореї з закликом припинити вибухи

КНДР відкрила вогонь по американських літаках

КНДР запустила ще дві ракети

Північна Корея провела ядерні випробування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: