НАТО вимагає вивести російські війська з Придністров’я

Делегація НАТО, що перебуває у Молдові, ініціює переговори щодо питання збереження територіальної цілісності країни.

НАТО виступає за виведення російських військ і озброєнь з території Придністров'я.

З такою заявою виступили члени делегації підкомітету з демократичного правління Парламентської асамблеї НАТО на чолі зі спеціальним доповідачем підкомітету Марком Ангелом на зустрічі в Кишиневі з виконуючим обов'язки президента Молдови, головою парламенту Міхаєм Гімпу.

Вони також висловилися за збереження територіальної цілісності Молдови і відновлення переговорів з придністровського врегулювання у форматі "5 +2" (Росія, Україна, ОБСЄ, ЄС, США, Молдова, Придністров'я).

Також представники Парламентської асамблеї підтримали зусилля нинішньої влади Молдови з європейської інтеграції, просування демократичних та економічних реформ.

Делегація НАТО перебуває в Кишиневі з ознайомчим візитом для доопрацювання проекту спеціальної доповіді "Молдова: внутрішні виклики, перспективи євроатлантичної інтеграції", який буде представлений на осінній сесії ПА НАТО 13-17 листопада в Единбурзі.

У проекті доповіді розглядаються політичні події в країні, що відбулися після парламентських виборів 5 квітня і 29 липня 2009 року. Оцінюється нинішній рівень відносин між Молдовою, НАТО і ЄС, а також перспективи європейської інтеграції та придністровського врегулювання.

Нагадаємо, на початку жовтня офіційний Кишинів заявив про необхідність виведення російських військ з Придністров'я заради прискорення процесу мирного врегулювання в регіоні.

У свою чергу президент Придністровської Молдавської Республіки Ігор Смирнов заявив, що Придністров'я вважає неможливим фактичне зближення з Молдовою і готове до входження до складу Російської Федерації як регіону.

Читайте також:

США будують військові бази в Румунії та Болгарії

Молдова вимагає вивести російські війська з Придністров'я

Молдова передумала вступати в НАТО та виходити з СНД

Молдова може найближчим часом об'єднатися з Румунією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: