НАТО виведе з Косова більшу частину військ

Зараз натівський контингент нараховує близько 14 тисяч осіб. В Альянсі не виключають, що військо буде скорочено до 2,5 тисяч.

Міжнародний військовий контингент у Косовому під командуванням НАТО, KFOR, буде скорочено.

"Ми приступили до розробки "дорожньої карти" з метою поетапного і скоординованого скорочення союзниками чисельності військ на місці", - заявив новий генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, який 1 серпня приступає до виконання обов'язків.

Він назвав Косово, "гарним прикладом успіху НАТО", якому вдалося стабілізувати там ситуацію.

Командувач військами НАТО у Південно-Східній Європі американський адмірал Марк Фітцджеральд заявив раніше, що контингент KFOR протягом найближчого часу може бути скорочений до 2,5 тисяч осіб.

Зараз натівський контингент у Косовому нараховує близько 14 тисяч осіб. Це третє за чисельністю угруповання НАТО після місій альянсу в Іраку та Афганістані. Генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер заявив 11 червня, що склад KFOR буде скорочено до 10 тисяч осіб.

За словами адмірала Фітцджеральда, "подальші скорочення залежатимуть від ситуації і політичних просувань у наступні 12 - 14 місяців, тож можливе зниження кількості військовослужбовців НАТО до 2,5 тисяч". Перший етап скорочень у KFOR до 10 тисяч осіб, повідомив адмірал, може бути завершено у січні 2010 року.

Війська НАТО перебувають у Косовому з 1999 року відповідно до резолюції 1244 Ради безпеки ООН. Вони охороняють усі стратегічно важливі інфраструктурні та адміністративні об'єкти у краї, забезпечують безпеку на територіях, де проживають серби та албанці.

У розпорядженні KFOR є авіація і важка бронетехніка, якої немає у поліції місій ООН та Євросоюзу, які також присутні у краї.

Влада Косова 17 лютого 2008 року в односторонньому порядку за підтримки США і провідних країн ЄС проголосила незалежність від Сербії.

Про те, що до січня наступного року контингент НАТО у Косовому буде скорочений на третину, раніше повідомив сербський телерадіоканал РТС з посиланням на неназваного представника НАТО.

Читайте також:

Соціалісти пророкують появу незалежної кримсько-татарської республіки

Болгарія звільнила екс-прем'єра Косова

Сербія ніколи не визнає незалежність Косова

Віце-президента США зустріли в Сербії як "фашистського покидька"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: