НАТО визнало, що має план війни з Росією за Прибалтику

Новий директор інформаційного бюро НАТО в Москві Роберт Пшель заявив, що немає нічого нового у тому, що такі плани існують.

 НАТО дійсно має плани щодо захисту країн Прибалтики від Росії, про які повідомив раніше сайт WikiLeaks, і які викликали гостру реакцію в РФ. Про це заявив новий директор інформаційного бюро НАТО в Москві Роберт Пшель.

"Немає нічого нового у тому, що такі плани існують. Але те, що ми спільно один одному і обіцяли, і домоглися в Лісабоні, і сказали, що НАТО не вважає Росію не тільки своїм супротивником, але й не вважає її, як загрозу - це реально ", - сказав Пшель, коментуючи опубліковану на порталі WikiLeaks інформацію.

Представник НАТО при цьому підкреслив, що такі оборонні плани існують для всіх країн альянсу.

"Плани оборони на різні випадки існують для всіх членів НАТО. Були, є і будуть, тому що НАТО є організацією колективної оборони", - зауважив Пшель.

Він наголосив, що, якщо б у НАТО не було б планів з оборони своїх союзників, то це була б "дивна організація".

Проте представник альянсу закликав загострювати увагу не на наявності подібних планів, а на домовленостях, досягнутих на саміту Росія-НАТО в Лісабоні, згідно з якими обидві сторони більше не розглядають один одного як загрозу.

Як повідомлялося, про розробку плану оборони прибалтійських країн від можливої агресії з боку Росії стало відомо з публікацій на сайті Wikileaks. З документів, зокрема, витікає, що на початку 2010 року була розроблена оборонна схема, що отримала кодову назву Eagle Guardian - "Орел-захисник".

Згідно з планом, зокрема, у разі російського нападу на допомогу Прибалтиці повинні були прийти дев'ять дивізій НАТО.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен пізніше заявив, що не збирається коментувати зазначену інформацію.

Міністр оборони РФ Анатолій Сердюков у понеділок, 13 грудня, заявив, що не вірить у достовірність публікацій на сайті WikiLeaks, зокрема, в питанні подвійної політики НАТО щодо Росії.

Читайте також:

Грузія попросила у США план дій зі вступу в НАТО

НАТО відмовилось коментувати план війни з Росією за Прибалтику

Витік секретної інформації: НАТО підготувало план захисту від Росії

Янукович розповів, як зблизив Росію з НАТО

Россия-НАТО: союз вынужденно согласных

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: