НАТО за тривогою довелося піднімати свої винищувачі майже 800 разів через російські літаки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Йдеться про дані за 2016 рік.

2016 року винищувачі НАТО за тривогою піднімалися зі своїх баз у Європі для ідентифікації та спостереження за російськими літаками близько 780 разів.

Це більше, ніж будь-коли після закінчення холодної війни. Про це повідомило німецьке агентство DPA з посиланням на представника авіабази альянсу Рамштайн, передає ТАСС.

Наприклад, 2015 року винищувачі НАТО піднімалися в Європі за тривогою 410 разів. Завдання пілотів в таких випадках — переконатися, що літак, який наближається, не становить небезпеки.

Загалом винищувачі НАТО, які базуються в Європі, за тривогою злітали минулого року 870 разів, тобто лише 90 випадків пов'язані не з діями літаків Росії, а інших держав.

DPA зазначає, що, за оцінкою експертів, маневри російських літаків, як правило, абсолютно легальні і не порушують міжнародних правил. Час від часу без ввімкнення транспондерів літають і "натовські" літаки.

Наразі за участю Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) обговорюється можливість посилення міжнародних правил поведінки в небі.

Нагадаємо, біля берегів Латвії 16 квітня, було виявлено російські підводні човни та корабель підтримки субмарин. 

У січні Збройні сили Латвії заявили про проходження російського допоміжного корабля класу "Біра" в декількох кілометрах від територіальних вод країни.

Протягом 2016 року російські військові літаки і кораблі наближалися до кордонів Латвії 209 разів. 

Відео До Естонії прибула тисяча солдатів у рамках місії НАТО

Залиште свій коментар

Вибір редакції