НАТО закликало Росію відмовитися від визнання Абхазії та Південної Осетії

Натовські міністри заявили про рішучу підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності Грузії.

Глави МЗС 28 країн-членів НАТО підтвердили політику невизнання незалежності Південної Осетії і Абхазії, закликавши Росію анулювати своє рішення стосовно цього.

Про це йдеться у заяві за підсумками засідання Комісії Грузія-НАТО у четвер, 3 грудня, в Брюсселі.

Натовські міністри заявили про рішучу підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності Грузії.

Водночас, члени Комісії Грузія-НАТО закликали Росію виконати всі свої зобов'язання в рамках угоди про припинення вогню.

"Комісія Грузія-НАТО на рівні міністрів рішуче закликала Росію виконати всі її зобов'язання щодо Грузії в рамках угоди про припинення вогню, яку було досягнуто за посередництва Євросоюзу, а також не робити будь-яких кроків, які можуть підірвати безпеку Грузії", - йдеться в заяві.

Учасники засідання також заявили про підтримку Женевських переговорів з безпеки на Кавказі, висловивши при цьому жаль у зв'язку з накладеним Росією вето на мандати місій ООН і ОБСЄ в Грузії.

Міністри закликали забезпечити доступ наглядової місії ЄС у Грузії на територію Південної Осетії і Абхазії.

Раніше російський постпред висловився на тему співпраці НАТО з Грузією. За словами Рогозіна, Москву вона не влаштовує. "Ми говоримо натовським делегаціям про те, що нас вкрай не влаштовує продовження повноформатного їх співробітництва з Грузією. Він також зазначив, посилаючись на російських фахівців, що Грузія повністю переозброїлася після серпневого конфлікту, і політичне керівництво Росії стурбоване цим фактом.

Крім того, 3 грудня посли Росії і країн НАТО затвердили всі три документи, підготовлені до засідання Ради Росія-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, яке має відбутися сьогодні у Брюсселі. Майбутнє засідання Ради Росія-НАТО має стати першою зустріччю на рівні міністрів закордонних справ з часу серпневого конфлікту на Кавказі.

Нагадаємо, в серпні 2008 року в Південній Осетії стався збройний конфлікт, що в Грузії називали операцією з відновлення конституційного порядку. Через кілька днів після початку грузинської військової операції Росія почала операцію з примусу Грузії до миру, в результаті чого Південна Осетія і Абхазія проголосили незалежність. Досі незалежність двох республік визнавали три країни. 26 серпня 2008 Абхазію і Південну Осетію визнала Росія, а 5 вересня того ж року за прикладом Москви пішла Нікарагуа. 10 вересня цього року про визнання незалежності Південної Осетії і Абхазії оголосив президент Венесуели Уго Чавес.

Читайте також:

Білоруську доповідь щодо Абхазії і Південної Осетії сховають від преси

Росія збільшить число військових на Північному Кавказі в чотири рази

Грузія звинуватила росіян у замінуванні кордону

Президент Абхазії запевнив Росію, що не ввійде до її складу

ВідеоСаміт міністрів закордонних справ країн НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: