НАТО закупить для Афганістану російські вертольоти Мі-17

НАТО та Росія готуються підписати контракт про постачання до Афганістану партії вертольотів Мі-17. В Альянсі надали перевагу російським, а не американським машинам.

Росія і НАТО близькі до завершення операції зі спільного постачання Афганістану 21 нового вертольота Мі-17 у військовому оснащенні. Причому не виключено, що кілька машин Москва Кабулу просто подарує.

Укладення контракту в Москві схвалили на найвищому рівні. Тепер справа за Північноатлантичним альянсом, який вже шукає кошти для закупівлі російських вертольотів. Якщо угода відбудеться, вона стане безпрецедентною, впевнений постпред Росії при НАТО Дмитро Рогозін. Він пояснив, що до цього сторони ніколи не займалися озброєнням третіх країн.

Переговори з приводу постачання військових вертольотів до гарячої точки Москва і НАТО вели з початку року. Передбачувана сума угоди не розголошується. Але, за даними джерел, мова може йти про контракт на суму в 300 мільйонів доларів.

Як очікується, тема постачання вертольотів буде обговорюватися на засіданні ради Росія-НАТО 16 липня.

Крім поставок власне літальної техніки "вертолітний пакет" передбачає забезпечення машин паливом, поставки систем озброєння, комплектуючих і підготовку пілотів. Усім цим, за задумом Москви, також буде займатися на комерційній основі саме російська сторона.

У Кабулі з нетерпінням чекають на рішення керівництва альянсу.

"Наші ВПС мають велику потребу у вертольотах. Як транспортних, так і ударних. Ми давно просили наших партнерів в НАТО надсилати нам саме російські вертольоти, оптимально - Мі-17. Вони краще пристосовані для наших гірських умов, ніж американські. До того ж нашим пілотам вони давно знайомі. Всі літали на них ще з 1970-х років. Я сам вчився літати на них в СРСР і знаю, що кажу", - заявив начальник штабу ВПС Афганістану генерал Абдул Вахаб Вардак.

До речі, американський Конгрес активно протистояв угоді Росії з НАТО, наполягаючи на придбанні для потреб збройних сил Афганістану вертольотів американського виробництва.

Читайте також:

Росія має вдвічі потужніший ядерний арсенал за США

В Афганістані знайшли поклади сировини на трильйон доларів

Грузія змінить російські вертольоти на французькі

Росія створить бойовий вертоліт п'ятого покоління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: