НАТО запропонувало Росії поділити Грузію

Пентагон відмовився відміняти маневри в Грузії, а Росія, в свою чергу, відмовилася від пропозиції взяти в них участь. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

НАТО не стане відміняти заплановані на травень військові навчання на території Грузії, не дивлячись на різкий протест Москви. Натомість в Брюсселі пропонують Росії як члену програми "Партнерство заради миру" приєднатися до них.

"Навчання в Грузії давно планувалися і про них було давно відомо. Грузія зробила пропозицію, і вона було прийнята. Росія могла б приєднатися у будь-який час і зараз може. Хоча навчання почнуться вже дуже скоро, я підкреслюю, що приєднатися може будь-яка країна-член програми партнерства", - цитує заяву представника альянсу Euronews.

Раніше МЗС РФ виразив заклопотаність у зв'язку з запланованими в Грузії навчаннями НАТО і закликав Північноатлантичний альянс відмовитися від них або, принаймні, перенести терміни.

Постійний представник Росії в НАТО Дмитро Рогозін назвав маневри НАТО "абсурдом і провокацією", а також "втручанням у внутрішні справи Грузії", враховуючи політичну ситуацію - безстрокову акцію протесту грузинської опозиції.

У Москві вважають, що маневри можуть бути використані різними політичними силами Грузії для дестабілізації ситуації, крім того, їх проведення суперечить курсу на відновлення добрих відносин з Москвою, про який було заявлено на ювілейному саміті НАТО раніше в квітні.

Нагадаємо, Рада Росія-НАТО на рівні послів офіційно відновлює роботу 29 квітня.

Проте, за розповсюдженої НАТО інформації, нинішні навчання не становлять ніякої загрози для Росії. Пентагон відмовився відміняти маневри, незважаючи на заклики Москви.

Як заявив офіційний представник міністерства оборони Брайан Уїтмен, "я не думаю, що Росії коли-небудь взагалі подобалися навчання, що проводяться НАТО".

У свою чергу, Міністерство оборони Грузії заявило, що назначені на травень навчання НАТО були "заплановані рік тому".

В Грузії не тільки не збираються припиняти практику проведення спільних з НАТО навчань на своїй території, але і підвищують їх до батальйонного рівня.

В свою чергу Росія відмовилася від пропозиції НАТО взяти участь у військових навчаннях в Грузії. "Негативне ставлення Росії до проведення цих навчань добре відомий. Як взагалі можна говорити про те, що ми братимемо в них участь? Звичайно, не будемо", - сказали в МЗС РФ.

Нагадаємо, багатонаціональні навчання НАТО в Грузії заплановані на період з 6 травня по 1 червня. У них візьмуть участь близько 1,3 тис. військовослужбовців з 19 країн альянсу і його партнерів.

Читайте також:

У Харкові відкрилася академія НАТО

Посол Німеччини: Україна - кандидат на вступ до НАТО

США змоделювали економічну війну з Росією та Китаєм

Росія збирається "жорстко" поговорити з НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: