НАТО запропонувало Росії участь у системі ПРО в Європі

Верховний головнокомандувач Об'єднаними збройними силами НАТО запропонував Росії зробити ПРО спільною та використовувати російський радар для захисту від чужих ракет.

Програма з розгортання систем ПРО в Європі передбачає можливість співпраці з Росією, заявив верховний головнокомандувач Об'єднаними збройними силами НАТО адмірал Джеймс Ставрідіс.

"Програма ПРО є гнучкою. Вона пропонує можливості для партнерства з Росією у можливому використанні її радара", - сказав Ставрідіс, виступаючи на слуханнях в сенатському комітеті з питань збройних сил.

За його словами, в рамках створення системи ПРО також можливе співробітництво з Ізраїлем у галузі протиповітряної оборони і технологій.

"Ми в США не робили акценту для ринку на високих технологіях, і тепер наші потреби були б задоволені, якщо ми звернемося за допомогою до нашим союзникам", - зазначив Ставрідіс.

Адмірал назвав нову систему ПРО вкрай своєчасної і повторив, що вона створюється для захисту від іранських ракет середньої дальності.

"Вона дозволить нам бути готовими і залишатися гнучкими, у той час як можливості Ірану з використання балістичних ракет ростуть. Іран турбує нас з багатьох напрямків", - зазначив Ставрідіс.

Президент США Барак Обама і глава Пентагону Роберт Гейтс 17 вересня оголосили про внесення коректив у плани зі створення системи протиракетної оборони.

США не відмовилися від розміщення наземних елементів ПРО в Європі, всього лише відтермінувавши початок їх розгортання до 2015 року. Повністю позиційний район ПРО, включаючи наземну структуру, буде створений до 2020 року в чотири етапи. До моменту появи перших наземних об'єктів берега Європи патрулюватимуть військові кораблі США з ракетами-перехоплювачами на борту.

Нагадаємо, помічник держсекретаря Філіп Кроулі офіційно підтвердив, що до 2015 року США розмістять об'єкти протиракетної оборони на території Румунії і в Чорному морі, уточнивши при цьому, що вони спрямовані проти "можливої загрози" з боку Ірану.

Росія заявила, що чекає від США вичерпних пояснень ідеї розміщення в Румунії елементів американської системи протиракетної оборони, бо режим Чорного моря регулюється міжнародною конвенцією Монтре.

Читайте також:

США пообіцяли не форсувати переговори з Росією про обмеження озброєння

Румунія розмістить на своїй території 24 ракети системи ПРО США

Молдова підтримала розміщення елементів ПРО США у Румунії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: