НАТО завдало три авіаудари по місцях, де пройшла масова акція на підтримку Каддафі

Три вибухи пролунали в районі резиденції в тріполі, де незадовго до того пройшла масова демонстрація на підтримку Муамара Каддафі.

Три вибухи прогриміли в п'ятницю в столиці Лівії Тріполі в районі Баб аль-Азізія - місці розташування резиденції лідера країни Муамара Каддафі, повідомляє агентство Рейтер.

Над районом піднімаються клуби чорного диму.

Даний авіаналіт НАТО стався через дві години після того, як в Тріполі відбулася одна з найчисленніших демонстрацій прихильників Каддафі, які прослухали його аудіозвернення.

Каддафі пригрозив НАТО вжити атаки на території Європи, якщо альянс не припинить військову кампанію проти його режиму.

З середини лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відставки правлячого країною більше 40 років Муамара Каддафі, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями.

СБ ООН 17 березня прийняв резолюцію, що передбачає введення безпольотної зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в справи цієї північноафриканської країни. В операції коаліційних сил беруть участь, зокрема, Великобританія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія.

Керівництво кампанією в Лівії 31 березня повністю перейшло до представників командування НАТО. Метою операції Північноатлантичного альянсу, що отримала умовне найменування "Об'єднаний захисник", є, як заявляють в НАТО, забезпечення ембарго на поставки зброї, безпольотної зони і заходів по захисту цивільного населення. Мандат на операцію закінчувався 27 червня, але 1 червня НАТО продовжила операцію на 90 днів - до кінця вересня.

Згідно з даними лівійської влади, в результаті бомбардувань НАТО в Лівії загинули понад 700 людей, більшість з яких - мирні жителі. Найбільш запеклі удари авіації наносяться по об'єктах в густонаселеному житловому районі Баб аль-Азізія в Тріполі, де знаходиться резиденція Каддафі.

Читайте також:

Каддафі готовий перенести військові дії в Європу

НАТО запевняє, що лівійці дякують за удари по Каддафі і пишуть "Thank you"

Каддафі пообіцяв політикам Заходу зробити з їхніх дітей мішені

НАТО обирає цілі в Лівії за допомогою Twitter

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: