НАТО знайшло в резолюції Радбезу ООН дозвіл знищити Каддафі

В НАТО заявили, що в резолюції Радбезу ООН є дозвіл наносити удари безпосередньо по Муаммару Каддафі.

Резолюція Радбез ООН по Лівії дозволяє наносити удари безпосередньо по лідеру джамахірії Муаммару Каддафі.

Про це заявив високопоставлений представник НАТО, який побажав зберегти анонімність.

Це перша заява подібного роду від представника Північноатлантичного альянсу. До цього країни, що беруть участь у військовій операції в Лівії, стверджували, що метою їх авіації є не конкретні люди, а лише військові об'єкти.

Нагадаємо, що, згідно з текстом резолюції Радбезу ООН від 17 березня, світове співтовариство може прийняти "всі необхідні заходи" для захисту мирного населення Лівії, крім наземного вторгнення.

Бомбардування районів, що знаходяться під контролем прихильників Каддафі, почалися через два дні після прийняття резолюції Радбезу ООН. З тих пір авіаудари регулярно наносилися у лівійській столиці Тріполі і конкретно по резиденції Каддафі.

Так, серія нових ударів по лівійській столиці Тріполі і його околицях була здійснена в ніч на 10 червня. За цю ніч в лівійській столиці сталося щонайменше три потужних вибухи.

В останні дні Тріполі піддавався найінтенсивнішим авіанальотам з початку військової кампанії Заходу проти Лівії.

Так, тільки за 7 червня, день народження Каддафі, за словами офіційного представника його уряду, по столиці Лівії було нанесено більше 60 авіаударів, в результаті яких 31 людина загинула і декілька десятків отримали поранення.

Удари з повітря, як повідомляється, завдавалися, в основному, по резиденції Каддафі, а також по шосе, що веде в аеропорт на півдні Тріполі.

Водночас, країни-члени контактної групи по Лівії, до складу якої входять 22 держави, включаючи США, Францію, Великобританію, Катар і ОАЕ, на зустрічі в Абу-Дабі зажадали від лівійської опозиції представити детальний план їх дій після добровільної або примусової відставки Каддафі.

За словами держсекретаря США Гілларі Клінтон, яка приймала участь у зустрічі в Абу-Дабі, з людьми з оточення Каддафі ведуться переговори, в ході яких, зокрема, обговорюється "потенційна можливість" передачі влади опозиції. Деталей того, як це планується зробити, вона не надала.

Читайте також:

Сили коаліції визнали вбивство Каддафі законним

Німецькі ЗМІ оприлюднили секретний план операції ЄС у Лівії

Безпілотники США вперше завдали ударів по Лівії

Франція збирається передати повстанцям заморожені рахунки Каддафі

Сили Каддафі попередили НАТО, що буде "у десять разів гірше, ніж в Іраку"

ВідеоНАТО знайшло в резолюції Радбезу ООН дозвіл знищити Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: