НАТО знову заговорило про членство Росії

Генсек Північноатлантичного Альянсу Андерс Фог Расмуссен готовий прийняти Росію, але тільки гіпотетично.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що хоча Альянс ніколи не виключав можливості членства Росії в організації, воно наразі є суто гіпотетичним.

"НАТО ніколи не виключало членства Росії в НАТО. Але на даному етапі питання це суто гіпотетичне. Росія ясно заявила, що у неї немає ні планів, ні наміру подавати заявку про членство в НАТО. І я, як генеральний секретар НАТО, вважаю за краще не будувати припущення. Як говорять російською, "поживемо - побачимо". Мій пріоритет - наситити енергією наші відносини, додати більше життя Раді Рос6 серпня, постпред РФ при НАТО Дмитро Рогозін.ія-НАТО", - сказав генсек.

Расмуссен зауважив, що НАТО не сходиться в думках з Росією в ряді питань. "Ніхто не чекає, що НАТО раптом схвалить ідею про сфери впливу або благословить порушення територіальної цілісності суверенної держави. Це суперечило б принципам, на яких тримається будівля нашого Альянсу. Я прагматик і сумніваюся, що Росія стане ентузіастом розширення НАТО. Але в нашій владі поліпшити відносини, направити їх у більш практичний, менш полемічний напрямок", - сказав генсек.

Він вважає відносин між Альянсом і Росією одним зі своїх головних пріоритетів. За його словами, "працюючи разом, ми зможемо зміцнити безпеку всіх 29 країн Ради Росія-НАТО, а сперечавшись і не погоджуючись, ми як мінімум упускаємо сприятливі можливості".

Нагадаємо, 6 серпня, постпред РФ при НАТО Дмитро Рогозін заявив, що процес розширення НАТО на Схід захлинувся.

В той же час, під час своєї першої прес-конференції Андрес Фог Расмуссен заявив, що зараз взаємини Росії і НАТО розвиваються непросто, і сторонам належить вирішити безліч розбіжностей. Розбіжності, що "зберігаються між нами, не повинні отруювати наші стосунки", - підкреслив він.

Читайте також:

У Росії впевнені, що НАТО більше не буде "нагло" наступати на її кордони

Україна чекає підтримки від генсека НАТО

Новий генсек НАТО вступає на посаду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: