Натовпи уйгурів та китайців б'ються ножами та палицями

В центрі китайського округу Сіньцзян тривають міжетнічні зіткнення. Ввечері в Урумчі буде введена комендантська година.

Безлади в Урумчі
AFP
Натовпи уйгурів і китайців перейшли до відкритих зіткнень
На заході Китаю, в місті Урумчі (автономний округ Сіньцзян) натовпи уйгурів і китайців перейшли до відкритих зіткнень і зараз закидають один одного каменями.

Кількасот китайців у відповідь на протести уйгурів вийшли на вулиці з палицями і ножами. Вони почали громити магазини уйгурців, поліція для розгону застосувала сльозогінний газ. Але безлади не вщухають попри спроби правоохоронців розняти протиборчі сторони та ізолювати один натовп від іншого. Серед демонстрантів більшість становлять жінки та люди похилого віку.

Китайська влада оголосила, що з 7 липня в місті буде введено комендантську годину. Щоб утримати ситуацію під контролем, сили безпеки КНР застосовують сльозогінний газ і водомети. За інформацією уйгурів, також поліція застосовує вогнепальну зброю, але незалежних підтверджень цьому немає.

Сутички в Урумчі розпочалися в неділю, коли більше тисячі уйгурів влаштували масові безлади. В результаті щонайменше 156 людей загинули, тисячі поранені.

За даними "Всесвітнього конгресу уйгурів" - неурядової організації, яку китайська влада звинувачує в ініціації заворушень - жертвами безладів стали більше 840 людей. Влада стверджує, що більша частина загиблих – ханці (титульна нація Китаю). Уйгури ж кажуть, що 90% жертв - представники корінного населення провінції.

Поліція затримала більше 1,4 тисяч людей, яких підозрюють в участі у погромах. Демонстрації у вівторок почалися через те, що близькі та родичі затриманих почали вимагати їх звільнити.

Уйгури - корінна нація Сіньцзян-Уйгурського району КНР, за віросповіданням – мусульмани. Регіон впродовж багатьох років є джерелом напруженості. Тут проживають близько восьми мільйонів уйгурів, і деякі з них хочуть добитися незалежності.

Читайте також:

В Китаї поновилися безлади. На вулиці вийшли сотні уйгурів

Міжетнічні зіткнення в Китаї

В міжетнічних зіткненнях в Китаї загинули більше 140 людей

На фабриці іграшок в Китаї сталася масова бійка: є жертви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: