Національна асамблея підтримала Чавеса

Національна асамблея Венесуели одноголосно схвалила проект конституційної реформи, запропонований Чавесом.

Національна асамблея підтримала Чавеса
Поправки дозволяють збільшити президентський термін. (Фото: objector.org)
Національна асамблея Венесуели після шести годин дебатів в першому читанні одноголосно схвалила проект конституційної реформи, запропонований президентом Уго Чавесом.

Поправки до конституції дозволяють збільшити президентський термін з шести до семи років і відміну обмежень на кількість переобрань на пост голови країни.

Остаточно прийняти проект реформ Чавеса парламент країни планує протягом двох-трьох місяців, після чого буде проведений референдум з цього питання.

Венесуельська опозиція стверджує, що реформи Чавеса ослаблять демократію, оскільки нинішній президент зможе переобиратися необмежену кількість разів і стане довічним лідером як Фідель Кастро.

У відповідь на це Уго Чавес заявив, що його проект реформ дасть простим венесуельцям великі можливості для ухвалення рішень, а також дозволить направити мільярди доларів з інвалютних резервів на соціальні програми.

Реформи Чавеса мають на меті створення нового типу майнових відносин на основі кооперативів, а також суспільних рад, в які входитимуть на принципах сусідства. Їм пропонується передати функції, якими до цього займалися спеціально обрані чиновники.

Також президент має намір створити народну міліцію, яка стане частиною озброєних сил, і скоротити робочий день до шести годин.

Крім того, венесуельський лідер запропонував відмінити автономію центрального банку країни, розширити право держави на конфіскацію майна і передати контроль над міжнародними запасами голові держави.

Нагадаємо, Уго Чавес став президентом Венесуели у 1998 році. Через рік термін його повноважень був збільшений з п'яти до шести років. У 2006 році Чавес був переобраний на другий термін.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: