Національне надбання Індії пішло з молотка за 1,8 млн. доларів

Скандалні торги в Нью-Йорку: особисті речі Махатми Ганді "в ім'я країни" купив індійський мільярдер.

В Нью-Йорку 5 березня пройшов скандальний аукціон, на якому американський колекціонер Джеймс Отіс продав особисті речі ідеолога національної незалежності Індії Махатми Ганді.

За окуляри, шкіряні сандалі, кишеньковий годинник, а також блюдо і чашу індійського політика його співвітчизник, мільярдер Віджай Малліа виклав 1,8 мільйона доларів. За словами його представника, Малліа "торгувався від імені всієї країни".

Втім, аукціонний будинок зможе передати речі новому власнику тільки за два тижні, оскільки необхідно улагодити всі спірні моменти, яких під час здійснення операції було чимало.

За декілька годин до початку аукціону власник раритетів Джеймс Отіс вирішив зняти речі з торгів, направивши відповідне прохання організаторам – аукціонному будинку Antiquorum. За словами юристів, після заяви власника будинок не мав права виставляти лот на торги. Проте вже після того, як аукціон відбувся, Отіс відкликав всі претензії і більше не заперечував проти продажу речей Ганді.

Продаж раритетів духовного лідера викликала в Індії великий резонанс. Ці речі індійці вважають національним надбанням. Як підкреслив міністр туризму і культури Індії Амбіка Соні: "Наша головна мета – не допустити продажу особистих речей Ганді, тому що сам він ніколи не дозволив би наживатися на його імені. Ми використаємо всі способи, у тому числі і дипломатичні, для того, щоб повернути речі на батьківщину".

Незабаром після того, як стало відомо про аукціон, в Індії був створений спеціальний комітет для вирішення цього питання.

Своїм заповітом Махатма Ганді передав все своє майно створеному ним Інституту Наваджіван. Коли стало відомо про майбутні торги, представники індійської діаспори в США пообіцяли, що викуплять речі Махатми Ганді за будь-які гроші.

Читайте також:

Індія святкує перемогу фільму "Мільйонер з нетрів"

Грузія продає "Боржомі" за 8 млн. доларів

В Пакистані підірвали мавзолей поета

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: